Główna

O nas

Samorząd

Rekrutacja

Matura

Praktyki

Egzamin zaw.

Dokumenty

Podręczniki

Zaoczne

Dobre praktyki

Absolwenci

Archiwum

Osiągnięcia

Zdalna nauka

Pomoc

Spotk. z rodzicami

RODO

e-Dziennik

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

 

 

Patroni 2021 | Patroni 2022


Dożynki w Kolembrodach

28 sierpnia 2022 r.

Galeria>>


Dożynki w Nowinach

21 sierpnia 2022 r.

Galeria>>


ZAPYTANIE OFERTOWE

na dostawę sprzętu komputerowego, peryferyjnego i oprogramowania do realizacji podstaw programowych w zawodzie technik informatyk, dostosowanego między innymi do możliwości pełnienia roli serwera z oprogramowaniem Windows Serwer 2016 oraz obsługę programu do wirtualizacji kilku systemów. Zestawy będą wykorzystywane do pracy na stanowiskach egzaminów praktycznych polegających między innymi na wymianie podzespołów komputerów.

/11 sierpnia 2022 r./


WYRÓŻNIENIE STAROSTY RADZYŃSKIEGO „PRYMUS 2022”

dla Rafała Bącika

 W dniu 28 czerwca 2022 roku podczas sesji Rady Powiatu odbyło się wręczenie wyróżnień w formie statuetki „Prymus” oraz nagrody finansowej w wysokości 1000 zł trzem uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński, za ich wybitne osiągnięcia w nauce. Jednym z nich jest Rafał Bącik, uczeń klasy III Technikum w zawodzie technik informatyk, Stypendysta Prezesa Rady Ministrów.

Rafał charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą i przykładnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym. Pełniąc funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego współorganizuje życie szkoły. Wraz z opiekunem i Radą Samorządu zorganizował w szkole wiele konkursów, między innymi „Konkurs na dekorację świąteczną sali lekcyjnej”, „Konkursy Walentynkowe”, „Turniej w piłkę nożną halową”, „Turniej szkolny w piłkę siatkową”, „Mikołajkowe zawody w tenisa stołowego”.

Więcej>>

Galeria>>


Galeria>>


Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się w dniu 24 czerwca 2022 roku o godzinie 8.00 w budynku szkoły.

Msza święta odbędzie się w kościele parafialnym o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor ZSR

Beata Żurawska- Polkowska


Kącik absolwenta

W zawiązku z trwającą rekrutacją na rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej kontynuujemy projekt pn. „Kącik absolwenta” - cyklem mini wywiadów z byłymi uczniami naszej szkoły, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z czasów szkolnych, jak również udzielą rad i wskazówek uczniom klas ósmych, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej.

Z doświadczeń zawodowych starszych roczników chętnie skorzysta również młodzież naszego Technikum.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich sympatyków naszej szkoły do współtworzenia tej inicjatywy.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerami tel. 603 621 394 oraz 516 554 425.

Można też zgłaszać się mailowo pisząc na adres: zsrwolaosowinska@wp.pl

Rozmowa z Michałem Skowronem

Rozmowa z Mileną Latoch - Malesą

Rozmowa z Mateuszem Kazimierczakiem


Forum samorządowe Borki 2022

W dniu 8 czerwca 2022 roku przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego Technikum im.W.Witosa w Woli Osowinskiej w osobach Rafał Bącik , Jakub Guz, Daria Kajetaniak ,Martyna Pióro wraz z opiekunem reprezentowali szkołę na Forum Samorządów Borki 2022. Pierwsza część obrad prowadzona przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego dotyczyła projektu ekologicznego ,,Czyste powietrze " W drugiej części odbyły się warsztaty (prowadzone metodą SWOT). Tematem przewodnim była wizja rozwoju gminy. Młodzież aktywnie włączyła się do pracy. Uczeń Rafał Bącik przedstawił w ramach dyskusji stanowisko wypracowane przez naszą reprezentację oraz zaprezentował działania szkoły w mijającym roku szkolnym 2021/2022.


Dzień Dziecka

W minioną środę 1 czerwca świętowaliśmy w naszym technikum Międzynarodowy Dzień Dziecka. Oprócz standardowych zajęć dydaktycznych nie zabrakło rozrywki i relaksu. Niewątpliwie był to dzień międzyklasowej integracji.

W dwóch salach odbyły się seanse filmowe, gdzie na materacach (przy popcornie i przekąskach) uczniowie mogli wspólnie miło spędzić czas. Dobry humor, luźna atmosfera i pyszne lody ufundowane dla wszystkich przez Panią Dyrektor – p. Beatę Żurawską-Polkowską – to wszystko z pewnością pozwoliło nam tego dnia przenieść się w świat dziecięcej beztroski.

Po iście kinowych klimatach z przytupem ruszyliśmy na „parkiet” w sali nr 7, gdzie na zakończenie odbyła się szkolna dyskoteka. (L.P-Ż.)


Wycieczka w ramach przedsięwzięcia MEiN - „Poznaj Polskę” TORUŃ - GDAŃSK - GDYNIA - SOPOT

Pierwszego marca 2022 roku złożyliśmy kolejny wniosek na realizację projektu MEiN „Poznaj Polskę", którego przedmiotem było wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć nauki.

Nasz projekt obejmował trzydniową wycieczkę uczniów do Torunia, Gdyni, Sopotu i Gdańska. ... WIĘCEJ>>

Galeria>>


Noc Muzeów 2022 w Woli Osowińskiej

W sobotę, 14 maja br. w Woli Osowińskiej odbyła się "Noc Muzeów 2022" zorganizowana przez Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego. Dla gości została udostępniona stała ekspozycja muzealna w 6 salach. Odbył się pokaz ginących zawodów m.in.: klepanie kosy, przędzenie na kołowrotku, pranie na tarze, maglowanie. Można było również spróbować tradycyjnych potraw miejscowej kuchni.

Szczególną atrakcją tego wieczoru był przepiękny koncert "Melodie pokoleń" Zespołu SoEasy, działającego przy Stowarzyszeniu "w Komarówce". Podczas tej lokalnej imprezy naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Fijałek, Weronika Cybul, Aleksandra Cybul, Rafał Łaskawski i Adam Bociek pod opieką pani Lucyny Panasiuk-Żurawskiej i Małgorzaty Rogulskiej.

 Galeria>>


Galeria>>


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY MATURALNEJ W TECHNIKUM WINCENTEGO WITOSA W WOLI OSOWIŃSKIEJ

 W dniu 26 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie w tym dniu zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej. Następnie dyrektor szkoły pani Beata Żurawska-Polkowska po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości wręczyła uczniom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Życzyła im powodzenia na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w codziennym życiu. Podziękowała również rodzicom za czteroletnią dobrą współpracę.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawcę, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.

Galeria>>


III miejsce Karoliny Fijałek w Konkursie

"Szczepienia - liczą się fakty, nie opinie"

Gratulujemy uczennicy II klasy TPM - Karolinie Fijałek zajęcia III miejsca w konkursie plastycznym "Szczepienia - liczą się fakty, nie opinie" skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, a zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie. (P. Konieczny)


Dzień ZIEMI 2022

Galeria>>


OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 21 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Tenisa Stołowego w Woli Osowińskiej. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły i Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej pod Honorowym Patronatem Starosty Radzyńskiego Pana Szczepana Niebrzegowskiego. Turniej był współfinansowany przez Powiat Radzyński.

W turnieju wzięło udział 21 zawodników z naszej szkoły, opiekunem był nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Dudek. Uczniowie naszego Technikum zajęli następujące miejsca:

W kategorii kobiet open:

I miejsce – Alicja Kucio

II miejsce – Gabriela Stefaniak

III miejsce – Julia Fijałek

IV miejsce – Milena Wrzosek

W kategorii mężczyzn open:

IV miejsce – Mateusz Osik

 

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy za miejsca I –III otrzymali statuetki i medale, za miejsca I – IV dyplomy. Wszyscy startujący zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Nagrody i dyplomy wręczali Starosta Radzyński Pan Szczepan Niebrzegowski, Dyrektor ZPO Pani Agnieszka Zając oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciele Szkoły Pan Artur Firla.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za uczestnictwo w Turnieju i gratuluję osiągniętych wyników. (Sławomir Dudek)

Galeria>>„Dzień Ziemi 2022”

22 kwietnia już od ponad 50 lat obchodzimy „Dzień Ziemi”. Jest to największe ekologiczne, międzynarodowe święto, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

Hasło przewodnie „Dnia Ziemi 2022” brzmi „Inwestujemy w Naszą Planetę”.

Ma ono zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – przedsiębiorstw, polityków i obywateli – za ekosystem.

W naszej szkole w ramach obchodów tego święta odbędą się warsztaty poświęcone odnawialnym źródłom energii oraz konkurs wiedzy ekologicznej on-line w dniach 21-22 kwietnia 2022 r.

Aby wziąć w nim udział należy:

1. Wejść na stronę: https://www.testportal.pl/test.html?t=6A6U9EnpSHfe

2. Rozwiązać test składający się z 15 pytań dotyczących ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody.

3. Za prawidłowe rozwiązanie testu – udzielenie 100 % prawidłowych odpowiedzi przewidziane są oceny celujące z przedmiotów przyrodniczych do wyboru: biologii, geografii, chemii lub fizyki.

Zachęcamy do udziału!

Samorząd Uczniowski


Czy lekcja języka obcego może smakować inaczej?

13 kwietnia uczniowie klasy 2 TA w sposób wielozmysłowy doskonalili znajomość słownictwa na języku rosyjskim. Na początku pasjonaci j. rosyjskiego (i dobrego jedzenia) przygotowali fiszki do produktów spożywczych, które przynieśli tego dnia do szkoły. Następnie zaprezentowali je na forum klasy i...... zabrali się do przygotowania swoich przysmaków. Na zakończenie lekcji opowiadali jak zrobić te pyszne dania.

Mimo, że nie były to tradycyjne dania kuchni rosyjskiej smakowały wybornie, a metody pracy na lekcji były bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów naszej szkoły. Zapach i smak tych zajęć pozostanie z nami na długo.

A czym pachną i jak smakują wasze lekcje? (K. Kopyść)

Galeria>>


Wyniki XVI Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii plastycznej

W dniu 12 kwietnia 2022 r. otrzymaliśmy miłą wiadomość o wynikach XVI Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii plastycznej.

W Zespole Szkół w Kocku odbył się coroczny konkurs plastyczny, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły z pracami pt: "Wieczór na dworcu w Kansas City" oraz "Wesołe miasteczko".

Weronika Cybul z klasy II TPM zajęła I miejsce, natomiast Alicja Kucio z klasy III TI zajęła II miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Gratulujemy! (P. Konieczny)


Dni Otwarte w technikum

Od 4-8 kwietnia br. odbywała się w naszej szkole I tura Dni Otwartych dla uczniów klas ósmych SP. W tym czasie nasze technikum odwiedzili uczniowie ze szkół podstawowych w Sobolach, Woli Osowińskiej oraz Oszczepalinie. Przybyłych ósmoklasistów wraz z opiekunami witała dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych – p. Beata Żurawska-Polkowska.

Po krótkim spotkaniu integracyjnym połączonym z prezentacją na temat naszego technikum, uczniowie podstawówek, podzieleni na grupy, udawali się na warsztaty i lekcje otwarte.

Przygotowano wiele atrakcji i konkursów. Goście uczestniczyli m. in. w prelekcji pt. „Kreatywne metody uczenia się j. angielskiego” poprowadzonej przez p. Lucynę Panasiuk-Żurawską, nauczycielkę języka angielskiego.

Razem z p. Piotrem Koniecznym, nauczycielem plastyki i przedmiotów informatycznych, zgłębiali tajniki konfiguracji domowej sieci WiFi, wykonania skrętki, montaż podzespołów komputera oraz udostepniania zasobów w Linuksie.

Pani Beata Orlicz poprowadziła dla młodzieży warsztaty z florystyki, gdzie uczniowie mogli nauczyć się m. in. robić ozdoby do kompozycji z kwiatów czy wykonać własne palmy wielkanocne.

Nie obyło się bez zwiedzania szkoły, przygotowanych wystaw oraz stoisk edukacyjnych. Ósmoklasiści mogli także w swobodny sposób porozmawiać z uczniami naszego technikum, gdzie przy wspólnej herbacie i ciastach nawiązywały się nowe znajomości i serdeczne relacje. Goście nie wyjechali od nas z pustymi rękami: wielu uczniów wróciło do swych szkół z nagrodami rzeczowymi oraz voucherami wygranymi w trakcie quizów i konkursów.

W czasie Dni Otwartych premierę miała także nasza piosenka promocyjna pt. „Do Woli do technikum...”, która powstała w wyniku współpracy Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, Stowarzyszenia „Kreatywne Borki” oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach. (L.P-Ż)

Galeria>>


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

dla Rafała Bącika i Alicji Kucio

za rok 2021/22

Galeria>>


III Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar Dyrektora ZSR w Woli Osowińskiej

W dniu 06.04.2022 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej odbył się III Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych w ramach działań promujących ofertę edukacyjną naszej szkoły.

W zawodach wzięło udział 42 zawodników z następujących szkół:

1) Szkoły Podstawowej w Ostrówkach,

2) Szkoły Podstawowej w Oszczepalinie,

3) Szkoły Podstawowej w Sobolach,

4) Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej,

5) Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej.

Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Żurawska-Polkowska witając zawodników i opiekunów. Sędziami zawodów byli uczniowie Technikum w Woli Osowińskiej, a organizatorem i sędzią głównym nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Dudek.

Wyniki rywalizacji:

KLASYFIKACJA SZKÓŁ:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Osowińskiej,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oszczepalinie,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sobolach,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej,

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Ostrówkach.

Po zakończeniu rywalizacji turniejowej Pani Dyrektor Beata Żurawska–Polkowska podziękowała zawodnikom i opiekunom za udział w zawodach, gratulując osiągniętych wyników i wręczyła zawodnikom we wszystkich kategoriach wiekowych medale za miejsca I – III oraz dyplomy za miejsca I – VI.

Trzy szkoły najlepsze w rywalizacji otrzymały puchary. Zawody przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękuję Pani Dyrektor za ufundowanie pucharów i medali, panu Piotrowi Koniecznemu za wydrukowanie dyplomów, uczniom Zespołu Szkół Rolniczych za sędziowanie podczas zawodów oraz wszystkim startującym zawodnikom i ich opiekunom za przybycie i wspólną rywalizację. (Sławomir Dudek)

Szczegółowa indywidualna klasyfikacja końcowa:

Galeria>>


Quiz on-line wiedzy o Patronie 2022 roku Ignacym Łukasiewiczu zakończony

W dniu 06.04.2022 r. zakończył się Quiz wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu - polskim wynalazcy lampy naftowej i pionierze przemysłu naftowego.

W konkursie zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy wzięło udział 17 uczniów. Najlepszym okazał się Adam Bociek z klasy I TA, który otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy! (P. Konieczny)


SZKOLNY DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH w WOLI OSOWIŃSKIEJ

W dniu 28.03.2022 r. odbyły się, rozgrywki sportowe w piłce siatkowej drużyn mieszanych, pomiędzy nauczycielami i uczniami naszej szkoły oraz Turniej Szkolny w Halową Piłkę Nożną, w którym wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły.

Rozgrywki w piłkę siatkową zakończyły się zwycięstwem drużyny uczniów w setach – 3:0.

Natomiast klasyfikacja po Turnieju w Halową Piłkę Nożną przedstawia się następująco:

1. Miejsce klasy III T (4) – 10 pkt.

2. Miejsce klasy III T (5) – 7 pkt.

3. Miejsce klasa IV TA – 7 pkt.

4. Miejsce klasa II TPM – 4 pkt.

5. Miejsce klasa I TA – 0 pkt.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy. Rozgrywki zostały zorganizowane przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Sławomira Dudka oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Małgorzatę Rogulska. Fotorelację z wydarzenia przygotował p. Piotr Konieczny.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za uczestnictwo w wydarzeniu i gratuluję osiągniętych wyników. (S.D., B.Ż.P.)

Galeria>>


Udział uczniów naszej szkoły w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA PLAKAT

„SZCZEPIENIA – LICZĄ SIĘ FAKTY, NIE OPINIE”

Czworo uczniów technikum przygotowało prace plastyczne do Konkursu zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat sczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych, w tym szczepieniu przeciw COVID-19 oraz zaakcentowanie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień. Prace plastyczne mają podkreślić, że szczepienia są jednymi z najważniejszych zdobyczami medycyny, są bezpieczne i skuteczne i przyczyniły się do ograniczenia występowania wielu chorób. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 29 kwietnia 2022 r.

Dawid Kowalewski Julia Fijałek Karolina Fijałek Weronika Cybul

Pierwszy Dzień Wiosny w ZSR w Woli Osowińskiej

21 marca 2022 roku obchodziliśmy „Pierwszy Dzień Wiosny”. W części oficjalnej, którą poprowadzili Weronika Cybul i Rafał Bącik, każda z klas mogła zaprezentować się przed całą społecznością szkolną. Niespodzianką był tutaj występ Pań z Grona Pedagogicznego, które wykonały piosenkę Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.

Następnie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Zgłębiali łamigłówki matematyczne, próbowali swoich sił w grach planszowych, brali udział w warsztatach wykonywania kwiatów z bibuły, pod kierunkiem Pani Iwony Kolasik. Najaktywniejszą okazała się klasa pierwsza technikum agrobiznesu, która otrzymała „słodką nagrodę niespodziankę” ufundowaną przez Panią Dyrektor Beatę Żurawską-Polkowską.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku w postaci kiełbasek na gorąco.

Galeria>>

Samorząd Uczniowski


MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY” Kangourou Sans Fronti`eres

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

W dniu 17 marca 2022 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział czterech uczniów:

- Paweł Wójcik z kl. I TA,

- Mateusz Białucha z kl. II TPM,

- Rafał Bącik z kl. III TI,

- Eryk Skowron z kl. III TI.

Celem konkursu było propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były ustalone przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut. Każdy uczeń zgłoszony do Konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa „Zaplątany Kangurek”. (I. Szewczyk)

Galeria>>


St. Patrick’s Day – świętowanie na zielono

W ostatnich dniach naszą szkołę zalała fala zieleni. Wszystko za sprawą p. Katarzyny Kopyść oraz p. Lucyny Panasiuk-Żurawskiej, które wspólnie z młodzieżą w dniach 16-17 marca zorganizowały w naszym technikum irlandzką fiestę z koniczynką w tle.

Kiedy uczymy się języka angielskiego dobrze jest wiedzieć coś o kulturze krajów, w których ten język jest używany. Celem szkolnych obchodów święta św. Patryka, było przybliżenie uczniom naszego techniku faktów z historii i tradycji Irlandii oraz innych krajów anglosaskich. Wydarzenia miało też w zamyśle skłonić uczniów do aktywności, a także zintegrować szkolną społeczność.

Na górnym korytarzu przygotowana została wystawa traktująca o najważniejszych symbolach Irlandii, kulturze tego kraju i historii życia św. Patryka. Uczniowie mogli obejrzeć wyświetlane na ścianie filmy w języku angielskim, posłuchać irlandzkiej muzyki, dowiedzieć się więcej Oskarze Wilde-ie, ułożyć puzzle czy zatańczyć tradycyjny irlandzki taniec. Nie zabrakło zabaw i quizów w języku angielskim. Po klasach przeszedł też Leprechaun – irlandzki skrzat, bohater legend, w którego wcielił się Robert Mitura z kl. III TPM (4). Każdy uczeń, który był w tym dniu ubrany na zielono, otrzymywał słodką niespodziankę. Najaktywniejsi uczniowie podczas Dnia św. Patryka otrzymali oceny bardzo dobre z języka angielskiego. (L.P.-Ż.)

Galeria>>


Z wizytą w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej, Krasewie i Woli Chomejowej

Jak na dobrych sąsiadów przystało w dzień św. Patryka, wspólnie z naszym skrzatem Leprechaun-em (Robert Mitura) i jego asystentkami (Aleksandra Cybul i Kaja Zakrzewska), odwiedziliśmy także uczniów kl. VIII i VII z sąsiednich szkół: ZPO w Woli Osowińskiej, SP w Krasewie oraz SP w Woli Chomejowej.

Dzień św. Patryka był świetną okazją do wspólnej nauki i zabawy. Najstarsi uczniowie podstawówek mieli za zadanie wysłuchać mini-wykładu o historii życia św. Patryka oraz rozwiązać quiz w j. angielskim. Zwycięzcom wręczono słodkie, zielone podarunki. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia grupowe.(L.P.-Ż.)

Galeria>>Wizyta uczniów klasy maturalnej w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Dnia 14 marca 2022 uczniowie kl. IV TA pod opieką wychowawcy /pedagoga szkolnego Elżbiety Facon i nauczyciela rewalidacji Małgorzaty Popek uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Pracownicy uczelni w osobach dr Inż. Alicja Baranowska, dr inż. Katarzyna Radwańska i dr inż. Daniel Rogoźnicki zapoznali naszych uczniów z działalnością uczelni, aktualną ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji. Uczniowie mieli możliwość poznać piękną nowoczesną bazę dydaktyczną. Był też czas na wspólną kawę i coś słodkiego, a przy tym możliwość zadawania pytań gospodarzom uczelni. Wizyta ta wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży i z pewnością pomoże w podejmowaniu decyzji przy wyborze dalszej drogi kształcenia.

Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy Pani dr inż. Katarzynie Radwańskiej za zorganizowanie tego wyjazdu. (E.Facon)


Rzecznik Praw Dziecka

w naszej szkole

9 marca do Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej przybył Rzecznika Praw Dziecka – p. Mikołaj Pawlak. Celem wizyty było wręczenie nagrody uczennicy – Kai Zakrzewskiej, która w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Rzecznika Praw Dziecka zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W spotkaniu oprócz gościa głównego oraz laureatki konkursu uczestniczyli: Starosta Radzyński – p. Szczepan Niebrzegowski, Dyrektor ZSR – p. Beata Żurawska Polkowska, przedstawiciele Rady Rodziców, Samorząd Uczniowski, wychowawczyni nagrodzonej uczennicy – p. Lucyna Panasiuk-Żurawska oraz jej opiekun artystyczny – nauczyciel przedmiotów informatycznych i plastyki, p. Piotr Konieczny, pod którego kierunkiem powstała zwycięska praca.

- Jeszcze kilka tygodni temu nikt z nas nie spodziewał się, że obraz Kai, który mogliśmy codziennie podziwiać na korytarzu naszej szkoły, zamiast być jedynie artystyczną wizją na temat praw dziecka, stanie się przepowiednią i gorzką prawdą o rzeczywistości, w której przyszło się nam odnaleźć. Sytuacja na Ukrainie nie pozwala nam widzieć w nim jedynie pracy plastycznej. Dziś patrzymy na ten obraz z silniejszymi emocjami. Bardziej do nas przemawia i lepiej go rozumiemy – powiedziała, rozpoczynając spotkanie, Dyrektor ZSR – p. Beata Polkowska-Żurawska.

Wizyta RPD odbyła się w specjalnie przygotowanej sali, w której umieszczono nagrodzone działo oraz powstała wystawa prac, autorstwa uczniów technikum w Woli Osowińskiej, nawiązujących tematycznie do praw dziecka. W trakcie spotkania swoją prezentację o historii i najważniejszych wydarzeniach z życia szkoły przedstawił Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącym – Rafałem Bącikiem.

Bezpośrednio po nim głos zabrał Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak w swoim wystąpieniu zwracał się głównie do młodzieży. Opowiedział uczniom na czym polega jego funkcja i z jakimi pytaniami, problemami i wnioskami mogą się do niego zgłaszać. Odniósł się też do sytuacji na Ukrainie, wskazując na potrzebę realnego wcielenia w życie prawd zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Podkreślał także konieczność podjęcia przemyślanych, długofalowych działań na rzecz ochrony dzieci pokrzywdzonych przez dramat wojny. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie nagród laureatce konkursu – uczennicy kl. I TA, Kai Zakrzewskiej.

- Na konkurs, jak co roku, spłynęło tysiące prac i zawsze tak jest, że decyzja komisji oceniającej, o wyborze tych najlepszych, jest właściwie jednomyślna. Wygrywają te, które nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie – powiedział RPD, Mikołaj Pawlak.

W tej edycji za zajęcie pierwszego miejsca uczniowie otrzymywali: rower, namiot plażowy, czytnik e-booków, słuchawki bezprzewodowe, ręcznik, zestaw do gry w badmintona oraz zestaw do gry w tenisa stołowego. Szkole także przekazano w prezencie zestaw gadżetów i sprzęt sportowy. RPD zaznaczył, iż nagrody główne, w organizowanym przez siebie konkursie, zawsze wręcza osobiście, odwiedzając szkoły laureatów. Przyznał też, że kolekcjonuje kopie zwycięskich prac. Dumy z sukcesu uczennicy technikum w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej nie krył także obecny na uroczystości Starosta:

- To pierwszy raz w historii kiedy Rzecznik Praw Dziecka odwiedza powiat radzyński. Cieszymy się, że możemy gościć Pana na radzyńskiej ziemi – powiedział, zwracając się do Mikołaja Pawlaka, Starosta p. Szczepan Niebrzegowski. Włodarz powiatu w swoim przemówieniu przybliżył Rzecznikowi Praw Dziecka najważniejsze fakty z historii Radzynia Podlaskiego i okolic. Nawiązał do czasów II wojny światowej i bohaterskich postaw mieszkańców naszego regionu. Przypomniał o wizytówkach powiatu radzyńskiego (m.in. Pałac Potockich, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek) oraz podziękował Mikołajowi Pawlakowi, jako przedstawicielowi rządu, za wdrażanie programów, których celem jest podnoszenia standardu życia mieszkańców naszego powiatu.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani stanęli do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się na obiad, podczas którego RPD mógł skosztować regionalnego smakołyku gminy Borki - woleńskich kartoflaków.

Na zakończenie spotkania, dyrektor ZSR podziękowała Rzecznikowi Praw Dziecka za podejmowanie licznych inicjatyw mających na celu ochronę praw dzieci i młodzieży. (l.p-ż)

Galeria>>


UWAGA KONKURS!!!

Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w „Wielkim Konkursie Edukacyjnym IMGW – PIB dla uczniów szkół podstawowych i średnich”.

W I etapie biorą udział wszyscy uczniowie klas I – IV technikum. Waszym zadaniem jest pobranie aplikacji mobilnej znajdującej się pod linkiem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo i w zakładce KONKURS wpisanie numeru RSPO szkoły – 105602.

Kolejny krok, to codzienne wysyłanie prostych raportów pogodowych w terminie od 14 marca do 29 kwietnia 2022 roku.

Szczegóły konkursu, regulamin, instrukcje do obserwacji, instrukcja obsługi aplikacji konkursowej znajdziecie pod linkiem https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

Do następnego etapu zostaje zakwalifikowanych 20 szkół o najwyższym stosunku liczby wysłanych przez Uczestników z danej Szkoły raportów pogodowych do liczby uczniów danej Szkoły.

Koordynator konkursu – Małgorzata Rogulska


Dzień Kobiet w naszej szkole!

Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza imprez. W dniu 8 marca każda Kobieta i Dziewczyna w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo.

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń…. tego i wiele innych, ciepłych słów życzyli Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego wszystkim Paniom i Koleżankom.

Dziewczęta z poszczególnych klas zostały obdarowane słodką niespodzianką w postaci czekolady. Natomiast Panie oprócz życzeń otrzymały „kolorowe pierniczki w kształcie tulipanów” oraz zostały zaproszone na słodki poczęstunek – tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

Z kwiatami i życzeniami dla Pani Dyrektor Beaty Żurawskiej - Polkowskiej pojawili się w naszej szkole przedstawiciele przedszkolaków wraz z panią Mileną Latoch – Malesa oraz Pan Artur Firla.

Była to niezwykle sympatyczna wizyta. Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę okolicznościową, na której znalazły się życzenia napisane przez chłopców z klas I – IV technikum.

Atmosfera tego dnia była niezwykła! Te miłe gesty ze strony Panów wywołały wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich kobiet. (M. Rogulska)

Galeria>>


Podsumowanie Konkursów Walentynkowych!

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach zorganizowanych z okazji „Walentynek”.

W kategorii „Najładniejsza Walentynka” dyplomy i nagrody otrzymały:

I miejsce – Weronika Cybul z kl.II TPM

II miejsce – Alicja Kucio z kl. III TI-5

III miejsce – Izabela Skowron z kl. IV TA

W kategorii „Wierszyk Walentynkowy” nagrodzeni zostali:

I miejsce – Rafał Bącik z kl. III TI-4

II miejsce – Michał Karpiński z kl. I TA

Serdecznie gratulujemy!

Galeria>>


Ogólnopolski konkurs stypendialny UWC Polska dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Czytaj>>


Samorząd Uczniowski zaprasza Wszystkich Uczniów do udziału w konkursach z okazji „WALENTYNEK”

1. „Walentynkowe Serce” – wykonanie serca według własnego pomysłu, dowolną techniką. Pracę trzeba sfotografować i przesłać na adres opiekuna SU malgorzata_rogulska@interia.pl w terminie do 11 lutego 2022 roku.
2. „Najładniejsza Walentynka” – zaprojektowanie i przygotowanie kartki walentynkowej według własnego pomysłu, dowolną techniką. Pracę trzeba sfotografować i przesłać na adres opiekuna SU malgorzata_rogulska@interia.pl w terminie do 11 lutego 2022 roku.

3. „Wierszyk Walentynkowy” – napisanie wierszyka/życzeń walentynkowych. Pracę trzeba przesłać na adres opiekuna SU malgorzata_rogulska@interia.pl w terminie do 11 lutego 2022 roku.

Prace zostaną wyeksponowane na stronie internetowej szkoły w dniu WALENTYNEK.

Najładniejsze zostaną nagrodzone.


W dniu 8 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022.

Z tej okazji przeprowadzono następujące działania.

1. Prezentacja animacji pt. "CYBERIA" zrealizowanej na podstawie opowiadania Stanisława Lema "Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła".

Link do filmu na Youtube

wersja PL wersja w języku angielskim

2. Quiz on-line

Quiz "5 porad na piątkę!" (seria pięciu ulotek, które w przystępny sposób omawiają sposoby radzenia sobie z zagrożeniami w sieci).

W quizie wzięło udział 30 osób, spośród których 100% prawidłowych odpowiedzi na 10 pytań udzielili:

1. Michał Orlicz

2. Aleksandra Cybul

3. Mikołaj Bącik

4. Jakub Lotek

5. Piotr Jesionek

Wszystkie wymienione osoby otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

3. Pogadanki z uczniami klas: I TA, II TPM, III TI i III TPM z wykorzystaniem materiałów ze strony saferinternet.pl (materiały).

4. Konkurs plastyczny na temat sztucznej inteligencji. Prace plastyczne przesłały cztery osoby. Wyróżnienie otrzymała Alicja Kucio z klasy III TI. Pozostali uczestnicy konkursu to: Aleksandra Cybul, Weronika Cybul oraz Adam Fatyga. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Sprawozdanie z DBI 2022>>

Przydatne linki:

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywne uczestnictwo w tegorocznych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, a laureatom gratulujemy wyróżnień!

Pamiętajcie o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni w czasie ferii:)


FLORYSTYKA to moja pasja

Lubisz kwiaty, posiadasz odrobinę wyobraźni i zmysłu estetycznego.

Chcesz rozwijać swoją pasję? Mamy szkołę dla Ciebie.

Zapytaj o kształcenie w zawodzie florysta.

ZAPRASZAMY!

Mała fotogaleria prac wykonanych przez słuchaczy na zajęciach praktycznych w pierwszym semestrze...

Galeria>>


Quiz - z wiedzy o Stanisławie Lemie - Patronie 2021 Roku - dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II rozstrzygnięty!

Nasza szkoła zorganizowała konkurs wiedzy o Patronie 2021 roku Stanisławie Lemie.

Quiz skierowany był  do uczniów szkoły podstawowej w Ulanie i  zawierał 12 pytań dotyczących twórczości i życia jednego z najlepszych polskich pisarzy literatury Science Fiction.

Quiz najlepiej rozwiązali:

  • I miejsce - Arkadiusz Strychalski,

  • II miejsce - Michał Kopański,

  • III miejsce - Aleksandra Wierzchowska.

W konkursie wzięło udział 6 uczniów Szkoły Podstawowej w Ulanie. Wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej  panią Beatę Żurawską-Polkowską, które wręczyła pani Anna Kopańska - nauczyciel przedmiotów zawodowych z naszej szkoły.

(P. Konieczny, foto-A.Kopańska)


Wielki sukces uczennicy kl. I TA – Kai Zakrzewskiej

Miło nam poinformować, iż uczennica naszego technikum – Kaja Zakrzewska (kl. I TA) została zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu plastycznego Rzecznika Praw Dziecka 2021 w kategorii szkół ponadpodstawowych. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 10 stycznia 2022 r. na stronie internetowej RDP.

Konkurs został ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka, w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada. Uczestnicy artystycznej rywalizacji musieli przesłać zdjęcia prac plastycznych, które miały w czytelny i ciekawy sposób prezentować wiedzę o prawach dziecka. Zadanie było niełatwe, bo praca musiała być zarówno atrakcyjna plastycznie, jak i nieść przesłanie merytoryczne.

Na konkurs spłynęły tysiące zdjęć obrazów i rysunków z całej Polski. Na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka można zobaczyć listę nagrodzonych uczniów i galerię ze zdjęciami prac laureatów.

Link: https://brpd.gov.pl/2022/01/10/juz-sa-wyniki-konkursu-plastycznego-rzecznika-praw-dziecka/

Dla zwycięzców RPD ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower, namiot plażowy, czytnik e-booków, słuchawki bezprzewodowe, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową oraz czapkę z daszkiem.

Opiekunem artystycznym Kai był nauczyciel informatyki i plastyki w ZSR w Woli Osowińskiej - pan Piotr Konieczny. To pod jego kierunkiem powstała zwycięska praca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (L.P-Ż)Spotkanie opłatkowe 2021

Galeria>>


Szkolny konkurs

"Ścieżka INFORMATYKA"

W dniu 15 grudnia 2021 r. uczniowie technikum informatycznego III klas wzięli udział w Szkolnym konkursie "Ścieżka INFORMATYKA".

Zmagania polegały na szczegółowej identyfikacji elementów techniki komputerowej w jak najkrótszym czasie. Konkurs jest uzupełnieniem nabywania przez uczniów kompetencji z przedmiotów informatycznych.

Konkurs ten odbył się w naszej szkole po raz trzeci i zorganizował go nauczyciel informatyki. Najlepszymi w rozpoznawaniu elementów IT zostali w tym roku:

I miejsce - Rafał Bącik,

II miejsce - Franciszek Cichosz,

III miejsce - Mikołaj Bącik,

IV miejsce - Alicja Kucio,

V miejsce - Damian Góral.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez nauczyciela przedmiotów informatycznych.

Pozostali uczestnicy to: Adrian Piekarski, Kacper Tikałowicz, Jakub Kowalski, Paweł Purgał oraz Jakub Majczyna. (P. Konieczny)


Prace wykonane w Konkursie plastycznym ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasił konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.

Uczniowie naszej szkoły zainteresowani udziałem w konkursie wykonali prace plastyczne, spośród których trzy zostały wytypowane do konkursu. Informacje o wynikach i laureatach Konkursu ogólnopolskiego komisja ogłosi do dnia 10 stycznia 2022 r. (P.Konieczny)

Prace przesłane do Komisji konkursowej.

Alicja Kucio Franciszek Cichosz Kaja Zakrzewska

Galeria>>


Świąteczna Aktywizacjo-Rywalizacja

W ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem każda z klas naszego technikum przygotowała w fragment popularnej piosenki świątecznej w języku angielskim. Wejdź na FB Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej i polajkuj ulubione wykonanie! Klasa, która do 19 grudnia (23:59) zbierze najwięcej „polubień” otrzyma MEGA prezent: każdy uczeń w tej klasie dostanie z języka angielskiego (za aktywność) ocenę bardzo dobrą (w dzienniku elektronicznym z wagą 3)!

Św. Mikołaj jeszcze nigdy nie był tak hojny! To idealny gift, który przed końcem semestru może znacząco wpłynąć na średnią z przedmiotu ;-)

mgr Lucyna Panasiuk-Żurawska

Wchodźcie, oglądajcie, udostępniacie i … kciuki w górę!

Christmas is coming!


Program „Poznaj Polskę” – podsumowanie

13 grudnia w murach technikum w Woli Osowińskiej odbyło się uroczyste podsumowanie udziału naszej szkoły w przedsięwzięciu MEiN pn. „Poznaj Polskę”, w ramach którego szkoły mogą uzyskać do 80% dofinansowania całkowitego kosztu wycieczek krajoznawczych. W połowie października nasi uczniowie skorzystali z programu, wyruszając na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Wadowic i Zakopanego.

W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli: Dyrektor ZSR – p. Beata Żurawska-Polkowska, uczniowie z kl. IV, kl. III (4) oraz kl. I – beneficjenci programu, oraz opiekunki grupy: p. Elżbieta Facon, p. Małgorzata Rogulska oraz p. Lucyna Panasiuk-Żurawska. Gościem specjalnym był Starosta Powiatu Radzyńskiego – p. Szczepan Niebrzegowski.

Po słowie wstępu pani Dyrektor przekazała głos kierowniczce wycieczki – p. Elżbiecie Facon, która przedstawiła zebranym sprawozdanie z przebiegu wyjazdu. Następnym punktem programu było wspólne oglądanie przygotowanej przez uczniów prezentacji multimedialnej. Zdjęcia i filmy z wycieczki przywoływały wspomnienia i radosne chwile spędzone we wspólnym gronie. Były też przyczynkiem do dzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć miłych słów i gestów: Dyrektor ZSR – p. Beata Żurawska-Polkowska, wyraziła wdzięczność zebranym za zaangażowanie i wkład w przygotowanie wycieczki. Na ręce włodarza powiatu przekazała dyplom z podziękowaniami za wsparcie przy realizacji projektu MEiN oraz upominek przywieziony z gór przez uczniów z naszej szkoły. To powiat, jako organ prowadzący, pośredniczył między szkołą a Ministerstwem w przekazaniu dotacji, zabezpieczył część wkładu własnego oraz wspierał naszą szkołę na poszczególnych etapach aplikowania o środki.

Spotkanie zakończył poczęstunek przy kawie i herbacie w iście góralskim anturażu. Dekorację sali na spotkanie podsumowujące przygotowała młodzież pod opieką p. Małgorzaty Rogulskiej i Elżbiety Facon.

Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” zakłada wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć nauki.

Lucyna Panasiuk-Żurawska

Galeria>>


Szczęśliwa 7 – czyli Angielski Maturalnie

Chcesz dobrze zdać maturę z angielskiego? Czujesz, że te 2 godziny w planie to trochę za mało?

W każdy wtorek na 7. godzinie lekcyjnej w sali nr 7 odbywają się zajęcia dodatkowe przygotowujące do matury.

Co robimy?

- pracujemy na arkuszach maturalnych z ubiegłych lat,

- doskonalimy słuchanie ze zrozumieniem,

- uczymy się technik rozwiązywania zadań,

- powtarzamy słówka,

- czytamy teksty,

- przypominamy sobie gramatykę,

- doskonalimy znajomość funkcji językowych,

- tworzymy egzaminacyjne wypowiedzi pisemne.

You can’t miss it!

ZAPRASZAM!!!!!

mgr Lucyna Panasiuk-Żurawska


Mikołajki 2021

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku w naszej placówce odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Od wielu lat jest to dzień, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Korowód Św. Mikołaja odwiedził wszystkie klasy oraz pracowników administracji i obsługi. Uczniowie zostali obdarowani słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a „wybrańcy” otrzymali także rózgi.

Kolejną atrakcją tego dnia był „Szkolny Turniej Tenisa Stołowego” koordynowany przez p. Sławomira Dudka. Zawody te cieszyły się dużym powodzeniem, udział w nich zadeklarowało wielu uczniów. Zwycięzcy otrzymali medale ufundowane przez Panią Dyrektor, a byli to:

w kategorii dziewcząt:

Alicja Kucio III TI-5 - I miejsce,

Julia Fijałek II TPM – II miejsce,

Gabriela Stefaniak III TPM-4 – III miejsce.

w kategorii chłopców:

Krystian Kornas III TI-5 – I miejsce,

Adrian Sekut IV TA – II miejsce,

Mateusz Osik II TPM – III miejsce.

Ponadto klasa III technikum czteroletniego odebrała z rąk Pani Dyrektor puchar za zajęcie I miejsca w „Szkolnych rozgrywkach w piłkę siatkową”. (M. Rogulska)

Galeria>>


1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Przypnij czerwoną kokardkę - Rock Red Ribbon Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się wirusem, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z chorobą, którą wywołuje . Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie i Internecie. Nasza szkoła już tradycyjnie co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. W tym roku została przygotowana gazetka tematyczna na korytarzu wraz z kącikiem profilaktycznym gdzie uczniowie mogli pozyskać materiały informacyjno-edukacyjne. W klasie ITA odbyły się zajęcia profilaktyczne oraz przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem świadomy, nie ryzykuję ! – Profilaktyka HIV/AIDS”. Laureatami konkursu zostały uczennice: Weronika Cybul (II TPM) oraz Katarzyna Mateusiak (IV TA). Gratulujemy laureatom i dziękujemy za tak wymowne ukazanie problemu. Organizatorami wyżej wymienionych przedsięwzięć w tym dniu były panie Małgorzata Rogulska nauczyciel biologii i Elżbieta Facon pedagog szkolny. (E. Facon)


ANDRZEJKI

30 listopada 2021 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Wróżby Andrzejkowe", między innymi: serce z imionami, filiżanki, obieranie jabłek, rzucanie monetą, słomki w wodzie. Podczas długiej przerwy zainteresowani uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy niespodzianka. Była to okazja do świetnej zabawy. (M. Rogulska)


W dniu 30 listopada 2021 w ramach realizacji wniosku „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” uczennice klasy III-5 Weronika Wrzosek i Alicja Kucio promowały czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez czytanie bajek przedszkolakom uczęszczającym do punktu przedszkolnego sąsiadującego z naszą szkołą. "Żabki’’ z zaciekawieniem wysłuchały dwóch bajek "Królewna śnieżka’’ oraz "Żabi król’’. (Anna Kopańska)


WIENIEC ADWENTOWY

Adwent to wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Współczesne wieńce tworzone są zwykle na kole mającym od 20 do 40 cm średnicy. Podstawą ozdoby są gałązki szlachetnych drzew lub krzewów iglastych ułożone w okrąg – zwykle wykorzystuje się do tego świerk, jodłę, sosnę, cyprysik, jodłę czy cis. Na tak stworzonym kole mocuje się cztery duże świece o dowolnym kształcie. Katolicy często dobierają świece w kolorystyce szat liturgicznych każdej niedzieli adwentu, czyli trzy świece fioletowe oraz jedna różowa, bądź koloru czerwonego jako wyrażenie radości oczekiwania na Mesjasza. Wieniec można udekorować przy użyciu materiałów organicznych, np.: szyszek, owoców, czy kolorowych wstążek.

Wieniec umieszcza się na wstążkach pod sufitem w domach oraz kościołach, bądź ustawia na widocznym miejscu, np.: na tacy na stole. Rodzina gromadzi się w każdy wieczór niedzieli adwentowej na modlitwę, zapalając przy zgaszonym świetle kolejne świece. Świece są zapalane w czasie modlitwy, wspólnych posiłków i spotkań. W Wigilię zapala się wszystkie świece.

Słuchaczki Policealnej Szkoły Zaocznej w zawodzie florysta wykonywały tradycyjne wieńce adwentowe w ramach realizacji treści kształcenia zawartych w podstawie programowej. Oto efekty ich pracy...

Galeria>>


„Szkoła Pamięta 2021”

„Szkoła Pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, której głównym celem jest kształtowanie postaw prospołecznych oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza, jako miejsca ich spoczynku.

Nasza szkoła podobnie jak w roku ubiegłym, włączyła się w akcję podejmując działania, które polegały na odwiedzeniu miejsc pamięci, porządkowaniu grobów, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy. W akcji wzięli udział uczniowie kl. IV naszej szkoły pod opieką Pani Marzanny Kożuch, uporządkowali zbiorową mogiłę na „Starym Cmentarzu”.

Uczeń kl. IV Marek Kolasik wykonał kompozycję z kwiatów, która została położona przed Dniem Zmarłych. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili lokalne miejsca pamięci między innymi Pomnik Poświęcony Ofiarom Tragicznego lipca 1943 r.

Do akcji włączyli się również pedagodzy, zapalili znicze i złożyli kwiaty w wyżej wymienionych miejscach pamięci oraz na mogiłach znajdujących się na cmentarzu w Woli Osowińskiej. (M. Kożuch)


Konsultacje "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa lubelskiego

W czwartek 25 listopada 2021 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem uczestniczyli w Konsultacjach „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa lubelskiego.Organizatorem spotkaniabył Pan Minister Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. W pierwszej części inauguracyjnej konsultacji udział wzięli również wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz Kurator Oświaty Teresa Misiuk.W drugiej części uczestnicy pracowali w 7 pokojach tematycznych, w których poruszali tematy związane z „edukacją i szkolnictwem wyższym”, „rynkiem pracy i przedsiębiorczością”, „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”, „polityką społeczną, prorodzinną i mieszkaniową”, „zdrowiem i sportem”, „ekologią i klimatem” oraz „Polską w Unii Europejskiej”.

Rafał Bącik, Alicja Kucio, Klaudia Bylina i Weronika Wrzosek bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, przedstawili swoje opinie, propozycje problemowe i sposoby ich rozwiązania w zakresie zdrowia i sportu.

Zachęcam wszystkich uczniów do zgłoszenia swoich pomysłów do strategii na rzecz młodego pokolenia za pośrednictwem formularza na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/dlamlodych w zakładce „weź udział”, a następnie „zgłoś pomysły”.

(M. Rogulska)


Dzień Pluszowego Misia – SU z wizytą u Przedszkolaków

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. 25 listopada 2021 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor Beatą Żurawską-Polkowską odwiedzili trzy grupy Przedszkolaków w ZPO w Woli Osowińskiej – „Misie”, „Żabki” i „Sówki”.

Dzieciaki zostały obdarowane medalami okolicznościowymi oraz otrzymały w prezencie "Fotościankę-Misia” wykonaną przez Weronikę Cybul z pomocą Pana Piotra Koniecznego.

Nasza niespodzianka bardzo ucieszyła Wszystkie Dzieci. (M. Rogulska)

Galeria>>


Już 25 listopada odbędą się konsultacje

„Strategii RP

na rzecz Młodego Pokolenia”

dla województwa lubelskiego.

Zdecyduj jaka będzie przyszłość młodego pokolenia. Zapisz się na #KonsultacjeDlaMłodych do 24.11 do godz. 12:00.

Link do formularza tutaj

https://strategiamlodych16.webankieta.pl/


Krajowa Administracja Skarbowa wznawia akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu. Akcja zyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

Głównym celem działań edukacyjnych jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym również w Internecie oraz podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard.

Nasz szkoła również przystąpiła do powyższej akcji edukacyjno-profilaktycznej. Zapraszamy do udziału: uczniów, rodziców i nauczycieli.

(E. Facon)


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

22 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, a główną atrakcją była „Tablica Życzliwości”, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przekazać pozdrowienia i życzenia dla wybranych osób. Był to dzień pełen uśmiechów, miłych słów i pozytywnych emocji. (M. Rogulska)


Wystawka modeli LEGO

W dniu 17 listopada br. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej pod opieką p. Moniki Jędrzejkiewicz odwiedzili naszą szkołę, aby obejrzeć wystawę modeli wykonanych przez Sebastiana Czarneckiego ucznia klasy I TA Technikum Agrobiznesu.

Wystawka wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, czego dowodem były liczne pytania kierowane do autora prac. Sebastian chętnie dzielił się swoją pasją i historią powstawania kolejnych modeli. Było to ważne "wydarzenie edukacyjne” dla obu stron, które zakończyło się wspólnym zdjęciem. (M. Popek)


Konkurs plastyczny

„Jestem świadomy, nie ryzykuję! – Profilaktyka HIV/AIDS”

Regulamin


Młodzieżowa Rada Gminy Borki

Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

Na początku listopada 2021 roku miały miejsce wybory do Młodzieżowej Rady Gminy w szkołach na terenie gminy Borki. W naszej szkole również przeprowadzona została kampania wyborcza pod nadzorem opiekuna Pani Elżbiety Facon oraz odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Borki V kadencji. W drodze głosowania do MRG w kadencji 2021-2022 zostali wybrani uczniowie z klasy I Technikum: Martyna Pióro oraz Jakub Guz.

Gratulujemy uczniom życzymy owocnej pracy i mamy nadzieję, że aktywność Młodzieżowej Rady Gminy przyniesie korzyści całej społeczności. Dzięki jej działalności interesy młodzieży będą lepiej reprezentowane, a potrzeby ludzi młodych lepiej zaspokajane. (E. Facon)


Quiz

z wiedzy o Cyprianie Kamilu Norwidzie

- Patronie 2021 Roku - zakończony!

W Quizie on-line o naszym wieszczu Cyprianie Kamilu Norwidzie składającym się z 10 pytań najlepsi okazali się:

1. Mikołaj Bącik z klasy III TI (4),

2. Weronika Cybul z klasy II TPM,

3. Aleksandra Cybul z klasy I TA.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

Organizator:

nauczyciel bibliotekarz

Piotr Konieczny


„Święto Drzewa” w naszej szkole

Od 2003 roku, w dniu 10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa, organizowane przez szkoły i stowarzyszenia. Święto to i działania z nim związane trwają do końca listopada. W naszej szkole trwały one od 22 października do 10 listopada 2021 r. 22 października odbyło się spotkanie klasy II TPM z pracownikiem Nadleśnictwa Radzyń Podlaski – Panią Katarzyną Mirosław, która przybliżyła młodzieży zagadnienia związane ze znaczeniem lasu i jego ochroną oraz bardzo ciekawie opowiadała o pracy leśników.

W tym samym dniu klasa I TA z Panią Beatą Orlicz posadziła przy szkole swoje symboliczne drzewko. W dniu 04 listopada 2021 r. klasa III technikum czteroletniego uczestniczyła w spotkaniu z Panią Karoliną Kot i Panią Sylwią Jończak z Urzędu Gminy w Borkach. Głównym tematem zajęć były zadania Referatu ds. Ochrony Środowiska oraz cele i sposoby realizacji programu „Czyste powietrze”.

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami obejrzały cykl filmów edukacyjnych „Polskie Parki Narodowe” przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Obchodom Święta Drzewa w naszej szkole towarzyszyła także wystawa „Drzewa w fotografii” autorstwa Aleksandry Cybul - uczennicy kl. I TA oraz Marka Kolasika z kl. IV TA.

Zwieńczenie tych wszystkich działań nastąpiło w dniu 10 listopada, w ramach Szkolnych Obchodów Święta Niepodległości na placu szkolnym zostały posadzone drzewka, którym nadano imiona Sześciu Ojców Niepodległości. (M. Rogulska)

Galeria>>


Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2021

W dniu 11 listopada 2021 r. delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. W programie uroczystości były: msza święta w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, przemarsz na Plac Wolności oraz uroczysta ceremonia pod Pomnikiem Wolności.

Po podniesieniu flagi państwowej na maszt przez poczet flagowy i wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” przemówienia okolicznościowe wygłosili: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, a także Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Następnie przedstawiciele samorządów, instytucji, organizacji oraz szkół złożyli wieńce i wiązanki kwiatów. (M. Rogulska)

Galeria>>


Narodowe Święto Niepodległości

W środę 10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia nasze technikum już po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Po oficjalnym otwarciu uroczystości i powitaniu gości przez panią Dyrektor – Beatę Żurawską-Polkowską, wszyscy zebrani na sali gimnastycznej punktualnie o godz. 11:11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Był to jednocześnie wstęp do części artystycznej przygotowanej przez młodzież naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Skowron i Lucyny Panasiuk-Żurawskiej.

Uczniowie z klas I, II i III w artystyczny sposób przybliżyli zebranym historię burzliwych losów naszej Ojczyzny i jej trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Oprócz recytacji poezji patriotycznej przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina nie zabrakło również wspólnego śpiewu: wszyscy zebrani na sali odśpiewali pieśń „Legiony” oraz „Niepodległa, niepokorna”.

Po zakończeniu przedstawienia odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia ślubowania uczniów klasy pierwszej. Przy dźwiękach werbli wychowawczyni – p. Lucyna Panasiuk-Żurawska, przyprowadziła klasę przed sztandar szkoły, gdzie p. Dyrektor odczytała tekst ślubowania i przyjęła słowa przysięgi od uczniów. Następnie odśpiewano „Rotę”.

Na zakończenie reprezentacja każdej z klas naszego technikum zasadziła przed szkołą pamiątkowe drzewko – sosnę pospolitą, ku czci i pamięci Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

W tym dniu w naszym technikum można było także zwiedzić wystawę modelarską autorstwa ucznia kl. I – Sebastiana Czarneckiego, gdzie prezentowane były kolekcjonowane przez niego modele samolotów i czołgów.

Przygotowaniem dekoracji do obchodów Święta Niepodległości zajęła się młodzież naszego technikum pod kierunkiem p. Małgorzaty Rogulskiej, a wystawa „Ojcowie Niepodległości” została wykonana przez p. Piotra Koniecznego.

Dyplom "Szkoła do hymnu"

Lucyna Panasiuk-Żurawska

Galeria>>


W dniu 5 listopada 2021 r. nastąpiło podsumowanie konkursu pt. "Mój ROBOT". Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni i kreatywnego myślenia, rozwijanie zdolności manualnych, zachęcenie do technicznego spojrzenia na świat oraz zwrócenie uwagi na twórczość literacką patrona 2021 roku – Stanisława Lema.

Trzynaścioro uczniów klas technikum wykonało prace konkursowe, które zostały ocenione przez jury w składzie: p. Małgorzata Rogulska, p. Małgorzata Popek oraz przewodniczący SU - Rafał Bącik.

Prace zostały ocenione według kryteriów: zgodność pracy z regulaminem (realizacja tematu), estetyka pracy, elementy ruchome, elementy świetlne, innowacyjność pomysłu (oryginalność), stopień trudności wykonania, ogólna ocena pracy.

Laureaci:

I - Weronika Cybul,

II - Michał Orlicz,

III - Alicja Kucio,

IV - Jakub Guz,

V - Weronika Wrzosek,

VI - Adam Fatyga,

VII - Michał Karpiński,

VIII - Krystian Kornas,

IX - Kaja Zakrzewska,

X - Adam Bociek,

XI - Bartosz Jabłoński,

XII - Kacper Zakrzewski,

XIII - Aleksandra Cybul.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a prace od miejsca I do IX zostały zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi wręczonymi przez panią dyrektor Beatę Żurawską-Polkowską.

W dniu 21 października uczniowie klas 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej wraz z wychowawczyniami przyszli do naszej szkoły, by obejrzeć wystawę robotów wykonanych przez ich starszych kolegów z technikum. O konkursie, robotach opowiadał pan Piotr Konieczny, który był pomysłodawcą konkursu i zachęcał  uczniów do twórczej pracy oraz wykonania robotów według własnego pomysłu.

Galeria>>

Regulamin Konkursu


Wycieczka w ramach przedsięwzięcia

MEiN - „Poznaj Polskę

Kraków - Wadowice - Zakopane

W pierwszych dniach września złożyliśmy wniosek na realizację projektu MEiN „Poznaj Polskę", którego przedmiotem było wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć nauki.

Nasz projekt obejmował trzydniową wycieczkę uczniów do Krakowa, Wadowic i Zakopanego. Więcej>>

Galeria>>


Spotkanie z okazji DEN

We wtorek 12 października br. w naszym technikum odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej z udziałem starosty powiatu radzyńskiego – p. Szczepana Niebrzegowskiego, wicestarosty – p. Michała Zająca, pracowników szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie zorganizowano z racji zbliżającego się Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości starosta wraz Panią Dyrektor - Beatą Żurawską-Polkowską złożyli gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi najlepsze życzenia. Nie zabrakło kwiatów, miłych słów i gestów. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Rogulskiej i p. Lucyny Panasiuk-Żurawskiej zaprezentował się w montażu słowno-muzycznym, a Rada Rodziców zorganizowała słodki poczęstunek.

Pan Piotr Konieczny, nauczyciel informatyki i plastyki w naszym technikum otrzymał z rąk włodarza powiatu nagrodę starosty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, a panie Anna Kopańska, Małgorzata Rogulska oraz Lucyna Panasiuk-Żurawska odebrały nagrody Dyrektora szkoły.

W prezencie od naszego technikum uczennica Weronika Cybul przekazała staroście w imieniu szkoły obraz ks. kar. Stefana Wyszyńskiego, który namalowała pod kierunkiem p. Piotra Koniecznego. (L.Panasiuk-Żurawska)

Galeria>>


Nowy zawód FLORYSTA

W szkole odbyły się już 3 zjazdy Policealnej Szkoły Zaocznej w zawodzie FLORYSTA. Kształcimy przyszłych fachowców w dziedzinie układania bukietów, wykonywania dekoracji kwiatowych, aranżacji wnętrz z wykorzystaniem różnych materiałów dekoracyjnych, tarasów i ogrodów. Słuchacze podczas zajęć praktycznych wykonują bukiety, sezonowe wianki ozdobne, stroiki, itp. Oto kilka prac wykonanych podczas zgłębiania sztuki florystycznej w ZSR w Woli Osowińskiej. (B. Orlicz)

Galeria>>


Szkolny Konkurs SUDOKU 2021

W dniu 5 października 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Sudoku zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza Piotra Koniecznego. W rozwiązywaniu łamigłówki udział wzięli: Patrycja Bogusz, Alicja Kucio, Dawid Wysokiński, Eryk Skowron, Adam Fatyga, Jakub Końka oraz Michał Orlicz.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce - Eryk Skowron z klasy III TI,

II miejsce - Alicja Kucio z klasy III TI,

III miejsce - Patrycja Bogusz z klasy IV TA.

Wyróżnionym pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody rzeczowe. (P. Konieczny)


OTRZĘSINY 2021

Galeria>>


LEKCJA W MUZEUM REGIONALNYM

We wtorek 28 września uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Regionalnym w Woli Osowińskiej. Przewodnikiem była pani Krystyna Kożuch – prezes Towarzystwa Regionalnego w Woli Osowińskiej i znawca historii naszej miejscowości.

Celem lekcji było obejrzenie zbiorów muzeum oraz zapoznanie się z historią naszego regionu na tle wydarzeń historycznych Polski i świata. Uczniowie poznali sylwetki zasłużonych mieszkańców Woli Osowińskiej i okolic. Na chwilę przenieśli się w rzeczywistość szkoły sprzed II wojny światowej. Lekcję zakończył poczęstunek pysznym ciastem przygotowanym przez panią Krystynę Kożuch.

Bożena Skowron

Galeria>>


Międzynarodowy Dzień Muzyki

W piątek 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Celem tego święta jest upowszechnianie piękna muzyki oraz zachęcanie społeczeństwa do częstszych kontaktów z tą dziedziną sztuki.

W szkole pojawiła się wystawa instrumentów muzycznych wraz z pracami plastycznymi uczniów naszej szkoły. Na specjalnie przygotowanej karcie każdy mógł napisać jakiej muzyki słucha, kto jest jego ulubionym wykonawcą oraz jakie utwory muzyczne poleciłby znajomym.

Powstała też tablica upamiętniająca jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów, wielkiego Polaka – Fryderyka Chopina. Tego dnia w różnych, nieoczywistych miejscach w szkole, można było przeczytać cytaty związane z muzyką przygotowane przez uczniów kl. II TPM. Na górnym korytarzu na każdej przerwie rozbrzmiewały najsłynniejsze utwory Chopina, a uczniowie mogli spróbować swoich sił w grze na różnych instrumentach muzycznych. (Lucyna Panasiuk-Żurawska)

Galeria>>


Konkurs

"Zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”

W dniu 23 września br. w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej odbył się konkurs „Zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”, zorganizowany przez KRUS w Kocku oraz ZSR w Woli Osowińskiej dla uczniów technikum.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie:

1. Przewodniczący – Andrzej Chojnacki PT/KRUS w Kocku

2. Beata Żurawska-Polkowska – dyrektor ZSR w Woli Osowińskiej

3. Beata Orlicz – nauczyciel ZSR w Woli Osowińskiej

W konkursie udział wzięło 41 uczniów technikum agrobiznesu. Rozwiązywali test zawierający 20 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa ustanowionych przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp w przedmiotach zawodowych.

Zwycięzcami zostali: I miejsce – Michał Orlicz kl. I TA,

II miejsce – Rafał Bącik kl. III TI,

III miejsce – Kacper Gomoła kl. I TA,

IV miejsce – Michał Bylina kl. IV TA,

V miejsce - Damian Góral kl. III TI,

VI miejsce – Piotr Jesionek kl. II TPM,

VII miejsce - Martyna Pióro kl. I TA,

VIII miejsce - Aleksandra Cybul kl. I TA,

IX miejsce - Krystian Karpiński kl. I TA.

Uczniowie otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez PT/KRUS w Kocku oraz dyrektora ZSR w Woli Osowińskiej, które wykorzystają w gospodarstwach rodziców do podniesienia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i nie tylko. (B. Orlicz)

Galeria>>


"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”

kard. Stefan Wyszyński

Słowa Prymasa Tysiąclecia stały się mottem programu słowno-muzycznego w wykonaniu młodzieży z Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej i chóru parafialnego przedstawionego w dniu 12 września 2021 roku w kościele WNMP w Woli Osowińskiej.

Kardynał Stefan Wyszyński przez całe swoje życie postępował zgodnie z zasadami nazwanymi ABC społecznej krucjaty miłości. Kochał i szanował ludzi, był orędownikiem wolności człowieka i Ojczyzny. Wiedział, że dzieci i młodzież są fundamentem przyszłości narodu, dlatego często kierował do nich swoje listy i przemówienia.

Pisał: "Choćbyś przegrał całkowicie…..zacznij od nowa.”

Młodzi ludzie z Technikum w Woli Osowińskiej, jak i wielu innych w Polsce, uznają Prymasa za wzór do naśladowania- wielki autorytet. Uczymy się od Niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Jestem przekonana, iż słowa wypowiedziane przez młodzież jeszcze bardziej przybliżyły nam postać już błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia.

Bardzo dziękuję Pni Elżbiecie Kozieł za organizację uroczystości, a młodzieży za wspaniały przekaz.

Dyrektor szkoły

Galeria>>


Rozdanie świadectw

W piątek 10 września odbyło się rozdanie świadectw potwierdzających zdobyte kwalifikacje zawodowe przez uczniów kl. IV.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria>>


Narodowe Czytanie 2021

"Moralność pani Dulskiej"

W dniu 4 września 2021 roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczych we współpracy z Muzeum Regionalnym zorganizowali w Woli Osowińskiej "Narodowe Czytanie 2021". Przed siedzibą Muzeum Regionalnego czytano "Moralność pani Dulskiej".

Po wysłuchaniu fragmentów utworu można było zrobić sobie zdjęcie z dwiema pannami w ciekawych strojach lub sympatyczne zdjęcie stanowiące starodawną metodę fotomontażu z epoki fin de siècle. Można też było przy okazji zwiedzić muzeum pod opieką pani Krystyny Kożuch.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

(P. Konieczny)

Galeria>>


Uroczystość uczczenia rocznicy wybuchu II wojny światowej

w Radzyniu Podlaskim

Galeria>>


Inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022

w Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej

Galeria>>

8.30 - uroczystość na sali gimnastycznej - uczczenie 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej

9.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach

9.45 - wyjście do kościoła

10.00 - Msza święta

Uczniowie wchodzą do budynku szkoły od strony parkingu. Bardzo proszę o strój galowy oraz o posiadanie maseczek. Wszyscy uczestnicy uroczystości zobowiązani są do przestrzegania zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.

Serdecznie zapraszam

Dyrektor szkoły


Gminno-Powiatowe Dożynki w Czemiernikach

29 sierpnia 2021 r.

Galeria>>


Gminne Dożynki w Starej Wsi

22 sierpnia 2021 r.

Galeria>> Filmik>>


Wakacyjne spotkanie z tradycją i kulturą ludową w Muzeum Regionalnym w Woli Osowińskiej

W sobotę, 31 lipca br. W Woli Osowińskiej odbyła się „Noc Muzeów 2021” zorganizowana przez Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego.

Dla uczestników przedsięwzięcia została udostępniona stała ekspozycja muzealna w 6 salach. Odbył się pokaz ginących zawodów i umiejętności ( m.in.: klepanie kosy, młócenie cepem, tkanie na krosnach, przędzenie na kołowrotku, pranie na tarze, maglowanie, domowy wyrób masła i sera).

Można było również spróbować tradycyjnych potraw miejscowej kuchni, a dodatkowymi atrakcjami były: koncert „Na Ludową Nutę" – do tańca i do posłuchania oraz loteria fantowa. W przygotowaniach do imprezy, powitaniu i prowadzeniu rejestru oraz obsłudze gości pomagali uczniowie: Karolina Fijałek, Marek Kolasik i Rafał Łaskawski.

Swoją pomocą służyła również pani dyrektor Beata Żurawska-Polkowska, a także panie: Małgorzata Rogulska, Elżbieta Facon i Lucyna Panasiuk-Żurawska.

Galeria>>     Filmiki>>


Delegacja naszej szkoły na obchodach 78. rocznicy masowych aresztowań mieszkańców Woli Osowińskiej

W sobotę 24 lipca 2021 roku przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 78. rocznicy masowych aresztowań mieszkańców Woli Osowińskiej organizowanych przez Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ofiar aresztowań poległych w II wojnie światowej. Następnie zostały zapalone znicze oraz złożone kwiaty przed pomnikiem ku czci poległych i pomordowanych, a na zakończenie odbyła się część artystyczna w GOKiS w Woli Osowińskiej.

W obchodach brali udział uczniowie - Milena Wrzosek, Alicja Kucio, Aneta Kucio, Rafał Bącik oraz nauczyciele - p.Elżbieta Kozieł, p. Marzanna Kożuch, p. Małgorzata Rogulska, p. Bożena Skowron.

Galeria>>


Wykaz podręczników do technikum

na rok szkolny 2021/22

I TA 5

I TI 5

I TPM 5

II TPM 5

III TPM 4

III TPM 5

III TI 4

III TI 5

IV TA


Zawodowy strzał w 10


WYRÓŻNIENIE STAROSTY RADZYŃSKIEGO PRYMUS 2021 dla Rafała Bącika

Rafał Bącik jest uczniem klasy II Technikum w zawodzie technik informatyk. Charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą i przykładnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym. Aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim organizując życie szkoły. Bierze udział w wielu konkursach szkolnych, a niejednokrotnie jest ich współorganizatorem.

Podejmuje wiele dodatkowych wyzwań w szkole, brał udział w działaniach tj. w akcjach MEN ,, Szkoła pamięta’’ oraz „Razem na Święta”, konkursach wiedzy o patronie szkoły oraz organizowanym przez KRUS PT w Radzyniu Podlaskim – „Bezpieczna praca w rolnictwie” podczas których zdobył tytuł finalisty. Wraz ze społecznością parafialną i szkolną współorganizował akcje charytatywne „Słodka niedziela z Antosią Bober” oraz „Palma dla Antosi”.

Jako uczeń technikum informatycznego wykazuje bardzo duże zainteresowanie nauką i posiada wysokie kompetencje z wielu przedmiotów zawodowych. Rafał jest sumienny, rzetelny i wykazuje się działaniami wykraczającymi poza podstawowe umiejętności i wiadomości informatyczne. Średnia ocen w roku szkolnym 2020/2021 to 5,0, a z przedmiotów informatycznych to 5,11, W tym roku szkolnym odbywał praktyki zawodowe, z realizacji których otrzymał ocenę celującą.

Wykonał tablicę „Media transmisyjne”, która jako środek dydaktyczny zostanie wykorzystana do nauki na zajęciach z przedmiotów zawodowych w technikum.

Ponadto współpracuje z Dyrekcją szkoły i nauczycielami angażując się w działania promocyjne naszej placówki. Pomaga także kolegom w rozwiązywaniu szkolnych problemów w nauce.

Chętnie uczęszcza na zajęcia, uzyskał 93 % frekwencję.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Więcej informacji oraz www z poprzednich lat znajdziesz w Archiwum>>

Absolwenci ZSR

 

Bierzemy udział w programie:

 

 

Wspieramy: