f

 

Główna

O nas

Samorząd

Plany lekcji

Kronika

Kalendarz

Rekrutacja

Matura

Praktyki

Egzamin zaw.

Dokumenty

Podręczniki

Zaoczne

Dobre praktyki

Galeria

Absolwenci

Archiwum

Frekwencja

Osiągnięcia

Nauczyciel

 

 

Wyszukaj:

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Galeria>>


Udział w projekcie "Naturalnie zdrowi"

Grupa uczniów (Sandra Żondełek, Magdalena Skowron, Dominka Lis, Dominik Mitura, Paulina Rogulska oraz Tomasz Zemła) pod opieką pani Małgorzaty Rogulskiej oraz pana Piotra Koniecznego wzięła udział w realizacji projektu, którego  organizatorem było Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

Piknik rodzinny, który odbył się w dniu 12 czerwca br. w Radzyniu Podlaskim miał za zadanie  promowanie zdrowego stylu życia - profilaktyki chorób serca i układu krążenia.

Odbyły się między innymi bezpłatne badania, degustacje potraw, pokazy kulinarne, pokazowe treningi, pokazy taneczne, wykłady, wręczenie Certyfikatów dla szkół będących w Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Jednym z wydarzeń było wyłonienie laureatów konkursów. Nasi uczniowie przygotowali klip konkursowy pt. "Magiczne drzewko" i zajęli II miejsce. (P. Konieczny)

Pobierz film w folderze zip

lub zobacz w IE>>Magiczne_drzewko_mpeg4.mp4/12,6MB


Dzień Dziecka w ZSR

W dniu 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Dziecka. Jedną z atrakcji było strzelanie do celu - rywalizacja dotyczyła zarówno dziewcząt jak i chłopców. Puchar Dyrektora ZSR w kat. dziewcząt zdobyła Paulina Rogulska, natomiast w kat. chłopców Dominik Kulenty. Puchary  wręczyła zwycięzcom pani Dyrektor Beata Żurawska-Polkowska.

Pan Adam Zabłocki przeprowadził konkurs jazdy sprawnościowej samochodem Nissan Micra.

Najlepsi po prostej okazali się: I - Krasuski Patryk, II - Kamil Bogusz, III - Dzadz Dominik.

W slalomie: I - Krasuski Patryk, II - Dzadz Dominik, III - Kulenty Dominik.

Po zabawie uczniowie mogli skosztować kanapki przygotowane przez panią Ulę, a Dyrekcja ufundowała lody. (P. Konieczny)

Galeria>>


PRAKTYKI ZAWODOWE MŁODZIEŻY ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH

W WOLI OSOWIŃSKIEJ

GRECJA 18-31 MAJA 2016 R.

W dniu 18 maja 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji. Uczniowie klasy technikum agrobiznesu odbyli praktyki w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: "Młody Europejski Rolnik" realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Projekt był realizowany przez Europejską Fundację Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Praktyki zawodowe odbywały się w malowniczej miejscowości Leptokaria położonej na Riwierze Olimpijskiej w Grecji.

W dniu 18 maja o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w długą drogę na południe Europy przemierzając Słowację, Węgry, Serbię oraz Macedonię.

Program pobytu składał się z dwóch części: zajęć praktycznych w zawodzie oraz programu kulturowego, podczas którego uczniowie rozwijali kompetencje kulturowe i społeczne, poznawali codzienne życie Greków, ich obyczaje oraz zwiedzali atrakcje turystyczne w regionie.

Uczniowie odbywali praktyki w lokalnych gospodarstwach rolnych oraz na plantacjach upraw i drzewek owocowych: granatów, kiwi, winogron, czosnku oraz w gaju oliwnym.

Młodzież poznała mechanizm funkcjonowania gospodarstw ekologicznych: metody zarządzania ekologiczną produkcją rolną, techniki uprawy, ideę wydłużonych płodozmianów oraz międzyplonów w produkcji ekologicznej, zasady ekologicznego nawożenia i ochrony roślin, zasady doboru i wykorzystania konkretnych maszyn do działań ekologicznych.

Uczniowie podczas zajęć praktycznych poznali również zasady i warunki ekologicznego chowu: zasady doboru ras, diety (rodzaje i sposoby wytwarzania pasz) oraz pielęgnacji zwierząt gospodarskich. Młodzież dzięki wycieczkom edukacyjnym poznała zasady funkcjonowania ekologicznych tradycyjnych przedsiębiorstw rolno-spożywczych: poznała technologię produkcji sera feta.

Realizując program kulturowy młodzież odbyła wycieczkę do malowniczo położonego zespołu klasztorów w Meteorach, gdzie zwiedzano najstarszy i najważniejszy klasztor Przemienienia Pańskiego zbudowany na najwyższej skale masywu (613 m n.p.m.) - na szczycie Szerokiej Skały. Aby wejść do klasztoru na wysokość 250 m uczniowie musieli pokonać 115 wykutych w skale schodów. Z góry podziwialiśmy zapierające w piersiach widoki. Program obejmował również rejs statkiem Elizabeth na malowniczą wyspę Skhaitos, na który zabrał nas kapitan Kostas wraz z załogą.

Podczas rejsu po Morzu Egejskim podziwialiśmy piękne wyspy, polowaliśmy z aparatem na delfiny oraz uczyliśmy się greckiego tańca Zorba. Na wyspie zwiedzaliśmy miasteczko Skhiatos, podziwialiśmy typową grecką zabudowę z białymi domkami i malowanymi na błękit okiennicami, spacerowaliśmy po wąskich wznoszących się w górę uliczkach. Na koniec odpoczywaliśmy na "złotej plaży" Kukunari otoczonej pachnącym lasem piniowym i zielonymi pagórkami. Relaks na plaży, na której piasek skrzy się i błyszczy jak brokat oraz kąpiel w błękitnym morzu był wspaniałym uwieńczeniem tejże podróży.

A w czasie wolnym młodzież wypoczywała na plaży lub nad hotelowym basenem, uczestniczyła w organizowanych spotkaniach integracyjnych np. wspólne oglądanie meczu, zabawa w kalambury, dyskoteki w hotelu. 14-dniowe szkolenie zawodowe pokazało młodym ludziom nowe perspektywy, udowodniło że mobilność edukacyjna i zawodowa przynosi wiele korzyści, a także pożyteczne doświadczenia. Podstawowe cele osiągnięte w trakcie realizacji projektu to przede wszystkim:

- wzrost kompetencji i wiedzy zawodowej młodych ludzi kształcących się w zawodzie rolnika, w tym poznanie nowych technik i metod uprawy, nabycie umiejętności obsługi nowoczesnych maszyn rolniczych, poznanie najnowszych preparatów stosowanych w rolnictwie;

- poprawienie pod względem jakościowym i ilościowym ogólnoeuropejskiej mobilności uczniów szkół zawodowych;

- tworzenie sieci kontaktów między młodymi ludźmi i organizacjami działającymi na rzecz rozwoju zawodowego młodzieży;

- zachęcanie do nauki języków obcych i ukazanie ich znaczenia we współczesnym świecie;

- wzrost samooceny i wpływ na usamodzielnianie się uczniów;

- zaznajomienie z kulturą Grecji;

- zdobycie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Następna grupa uczniów naszej szkoły wyjeżdża na praktyki jesienią na przełomie września-października.

Galeria>>


Galeria>>

GIMNAZJALIŚCI

Zobaczcie ofertę edukacyjną naszej szkoły

oraz informacje o technikach i klasach mundurowych.

Sprawdźcie dlaczego warto uczyć się w naszej szkole!


OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI w GMINIE BORKI

W dniu 15 maja 2016 r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Obchodach 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Gminie Borki”.

Program uroczystości obejmował Mszę Świętą w Kościele p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych w Borkach, uroczystości w ZPO w Borkach (część artystyczna, rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród) oraz biegi na 3 dystansie: 966m, 1050m i 2016m.

Poczet sztandarowy ZSR reprezentowali uczniowie: Magdalena Skowron, Karolina Golec, Gabriela Kozioł, Paulina Rogulska, Mateusz Brzozowski i Dominik Kortoniuk.

W biegu na dystansie 2016m wzięli udział: Patryk Duda – II miejsce i Damian Niedziela – III miejsce. (M. Rogulska)

Galeria>>


Spotkanie przed wyjazdem do Grecji!

Serdecznie zapraszam Wszystkich Rodziców uczniów oraz Uczniów, którzy wezmą udział w praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu "Młody Europejski Rolnik" organizowanego ze środków PO WER na zasadach unijnego programu Erasmus Plus, na spotkanie przedwyjazdowe w celu podpisania stosownych dokumentów oraz omówienia szczegółów wyjazdu.

Spotkanie odbędzie się w piątek

13 maja 2016 roku o godzinie 10.00 w sali nr 18.

Zapraszam

Beata Żurawska-Polkowska


XVI Powiatowe Biegi Uliczne

upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W sobotę 30 kwietnia 2016 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej wzięli udział w XVI Powiatowych Biegach Ulicznych upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Biegi przeprowadzono na terenie Kompleksu Pałacowego w Radzyniu Podlaskim.

W rywalizacji na dystansie 750 m szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców I miejsce zdobył Łukasz Polkowski uczeń klasy III Technikum, II miejsce Patryk Duda z klasy III Technikum, III miejsce Dawid Guz z klasy I Technikum, IV miejsce Adam Kulik z klasy I Technikum.

Puchar dla Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej za II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wręczył Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Pan Jerzy Rębek. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. Dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Pan Jerzy Rębek. (S. Dudek)

Galeria>>


225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody Narodowego Święta 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, w kościele p.w. Świętej Trójcy. W koncelebrze brali udział proboszczowie radzyńskich parafii. Słowo wstępne do zgromadzonych wygłosił Starosta Radzyński Lucjan Kotwica, który apelował o zgodę narodową i miłość wzajemną. W homilii ks. kan. Andrzej Kieliszek przypomniał, że Święto 3 Maja ma dwa wymiary: państwowy i religijny: tego dnia obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości przeszli na plac Ignacego Potockiego. W asyście honorowej Sił Zbrojnych RP wszystkie delegacje, począwszy od delegacji radzyńskich przedszkoli i szkół podstawowych, złożyły kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja W imieniu społeczności naszej szkoły wiązankę składali: Paulina Rogulska, Klaudia Świderska i Dawid Guz.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali piękny, patriotyczny montaż słowno-muzyczny poświęcony Trzeciomajowemu Świętu. Podczas obchodów 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji zainaugurowane zostały przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Młodzież z rąk Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka, Wójta Gminy Radzyń Wiesława Mazurka oraz Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy otrzymała flagi: narodową, papieską i ŚDM.

Uroczystość zakończyła się na dziedzińcu przed kościołem Świętej Trójcy, gdzie rozformowano pochód i podziękowano pocztom sztandarowym. Nasz poczet reprezentowali uczniowie: Karol Kurowski, Dominik Kortoniuk, Paweł Jurkowski, Gabriela Kozioł, Karolina Golec (Sandra Żądełek) Łukasz Polkowski. W imieniu organizatorów 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dziękuję wszystkim, którzy przybyli na tę piękną patriotyczno-religijną uroczystość. (E. Stankiewicz, foto: Paulina Rogulska)

Galeria>>


Uroczyste Zakończenie Szkoły uczniów klas IV technikum

29 kwietnia 2016 r.

Galeria>>


XIX MARSZ POKOJU

W dniu 17 kwietnia 2016 r. odbył się XIX Marsz Pokoju organizowany przez Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz Sołtysa i Mieszkańców Nowin. Głównym celem uroczystości było uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej i pacyfikacji dokonanej przez hitlerowców 14 kwietnia 1940 roku w Nowinach. Pierwszym punktem programu było przypomnienie relacji świadków zbrodni przez Panią Krystynę Kożuch – prezesa TR.

Następnie ksiądz proboszcz Stefan Kurianowicz odprawił mszę świętą polową w intencji pomordowanych i o pokój na świecie. Po tej części uroczystości wszyscy uczestnicy Marszu Pokoju udali się w kierunku kapliczki-pomnika w pobliskim lesie, gdzie zapalono znicze oraz wysłuchano okolicznościowych recytacji, pieśni i przemówień zaproszonych gości: Pana Marcina Duszka – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pana Radosława Sałaty - Wójta Gminy Borki. Na zakończenie, „Apel o pokój” odczytali uczniowie naszej szkoły Magdalena Skowron i Dawid Guz.

W marszu Pokoju wzięli także udział: Adam Kulik z kl. I TA; Marta Wylotek z kl. II; Paulina Rogulska, Łukasz Polkowski z kl. III; Paulina Boreczek, Małgorzata Jaroń, Sylwia Oleśkiewicz, Hanna Wylotek, Mateusz Wysokiński, Daniel Olejnik, Marek Kot, Marcin Matyka, Mateusz Karpiński z kl. IV. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Marzanna Kożuch, Elżbieta Kozieł, Małgorzata Rogulska.

Organizatorzy XIX Marszu Pokoju dziękują Wszystkim za aktywny udział. (M. Rogulska)

Galeria>>


Wyjazd do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim

W dniu 14.04.2016 r. kadeci z naszej szkoły w ramach realizacji zadań wynikających z innowacji pedagogicznej „Klasa Mundurowa” odwiedzili Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzem wizyty była Pani Wiceprezes - SSR Dorota Domańska, Przewodnicząca II Wydziału Karnego, która zaprosiła uczniów do jednej z największych w tutejszym sądzie sal rozpraw, gdzie zapoznała młodzież z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata oraz świadków.

Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda codzienna praca sędziego i jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią. Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości Pani Prezes Sądu Rejonowego – Jolanty Latoch oraz Pani Wiceprezes Sądu Rejonowego – Doroty Domańskiej za co opiekunowie i uczniowie serdecznie dziękują. (J. Bownik)

Galeria>>


W dniu 14 kwietnia br. młodzież naszej szkoły zapoznała się z ciekawą ofertą edukacyjną zaprezentowaną przez wykładowców oraz uczniów Medycznego Studium Zawodowego im. Zofii Bagińskiej w Parczewie. Uczniowie mogli skorzystać z zabiegu mierzenia ciśnienia krwi oraz masażu. (B. Orlicz)

Galeria>>


ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy I TA/TI oraz klasy III TA/TI do szkół na najbliższe zebranie, które odbędzie się 18.04.2016 roku (poniedziałek).

Spotkanie Rodziców uczniów klas III rozpocznie się o godz. 13:30 w sali nr 18, a klas I o godz. 15:00 w sali nr 10.

Porządek zebrania:

1. Omówienie sytuacji dydaktyczno-wychowawczej w II semestrze,

2. Informacja o egzaminach zawodowych uczniów klas III,

3. Przebieg praktyki zawodowej uczniów klas III,

4. Sprawy bieżące.


Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

ogłasza przetarg na:

Samochód osobowy 5-cio drzwiowy, przystosowany do nauki jazdy, z silnikiem benzynowym, fabrycznie nowy (nieużywany) z gwarancją, spełniający wymagania pojazdu dopuszczonego do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

opis przedmiotu zamówienia: określony w załączniku >>tutaj>>

formularz ofertowy: >>tutaj>>


Dzień Języków Obcych

W dniu 14 kwietnia 2016 r w naszej szkole obchodzono Dzień Języków Obcych. Z tej okazji został ogłoszony „Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Rosji i Wielkiej Brytanii”, a także Konkurs plastyczny „Zabytki Wielkiej Brytanii i Rosji”. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie kultury, historii i tradycji Rosji i Wielkiej Brytanii., jak również wykazać się talentem plastycznym przygotowując prace wykonane dowolną techniką. Uczniowie przystępujący do egzaminów maturalnych zapoznali się z zasadami zdawania języków obcych w części ustnej i pisemnej.

Tego dnia w szkole rozbrzmiewała muzyka rosyjska i angielska, degustowano potrawy kuchni rosyjskiej- piel mieni oraz angielskiej- ciasto z jabłkami. Zainteresowani obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów. Organizatorzy: Edyta Więcławska i Anna Kowalik dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursach i przygotowaniach.

Regulamin>>


X Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej w Kocku

W dniu 25 marca 2016r. w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii plastycznej. W konkursie wzięło udział 37 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W konkursie wzięła udział uczennica III klasy Technikum Informatycznego ZSR - Paulina Rogulska i zajęła III miejsce za pracę "W żółtych płomieniach liści".

Kategoria Plastyczna - Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Agnieszka Wróbel - Zespół Szkół Nr 2 w Lubartowie,

II miejsce – Dominika Kaczorek – Liceum Ogólnokształcące w Kocku,

III miejsce – Paulina Rogulska - Technikum w Woli Osowińskiej.


Kurs chemizacyjny dla uczniów i słuchaczy

W dniach 01-02 kwietnia 2016 roku zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego. Uczestnicy szkolenia, po zdaniu egzaminu, otrzymują zaświadczenie upoważniające do zakupu i stosowania środków ochrony roślin przez okres 5 lat. Szkolenie adresowane jest do pełnoletnich uczniów i słuchaczy naszej szkoły, a rozpocznie się 1 kwietnia 2016 roku o godzinie 13.30 w sali nr 18.

 Serdecznie zapraszam

Beata Żurawska-Polkowska


Wyjazd do SM SPOMLEK

W dniu 31 marca 2016 roku uczniowie III klasy Technikum Agrobiznesu uczestniczyli w wyjeździe do Spółdzielczej Mleczarni ,,SPOMLEK’’ w Radzyniu Podlaskim. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem, organizacją i procesem produkcyjnym odbywającym się w zakładzie. Opiekunami byli: A. Kopańska i A. Zabłocki. Dziękujemy za współpracę Pani M. Grzeszuk i Panu J. Niebrzegowskiemu. (A. Kopańska)

Galeria>>


Informacja dla uczniów i słuchaczy

Uprzejmie przypominam, że od 30 marca 2016 roku w sekretariacie szkoły można odbierać wyniki egzaminów z kwalifikacji w zawodzie przeprowadzonych w sesji styczeń-luty 2016 roku. Słuchaczy szkół zaocznych zapraszam po odbiór również podczas zjazdu 02 kwietnia /sobota/.

Informuję także, że 15 kwietnia 2016 roku mija termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w sesji sierpień-październik 2016.

Wszystkich zainteresowanych proszę o terminowe złożenie dokumentów do p. Beaty Orlicz lub w sekretariacie szkoły.

Dyrektor szkoły


 

,,Zmartwychwstały jest na powrót wśród nas, przynosi pełnię radości i przeobfite bogactwo życia.

św. Jan Paweł II

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu, aby zwycięstwo Chrystusa napełniło nadzieją i umocniło to co dobre.

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które niosą odrodzenie, będą dla wszystkich czasem łaski i Bożego błogosławieństwa, dadzą siłę w pokonywaniu trudności i pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wesołego Alleluja!

Wszystkim pracownikom szkoły, emerytom, rodzicom, uczniom, absolwentom, osobom współpracującym z naszą szkołą,

 

życzy dyrektor ZSR

Beata Żurawska-Polkowska


Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował  w ZSR "Pierwszy Dzień Wiosny". Z tej okazji przygotowano:

 • Spotkanie z absolwentem  ZSR - panem Kamilem Bieńkiem.

Pan Kamil na spotkaniu z uczniami oraz nauczycielami podzielił się swoimi wspomnieniami i refleksjami związanych z nauką w naszej szkole. Udzielił pomocnych wskazówek związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, prowadzi bowiem zakład fryzjerski w Radzyniu Podlaskim. Przekazał młodzieży wiele ciekawych informacji zawodowych, podkreślił zalety prowadzenia własnego biznesu oraz co bardzo ważne, zaprezentował swoje umiejętności w praktyce. Za przyjęcie zaproszenia bardzo dziękujemy.

 • Konkursy: Na najładniejszą pisankę, Bieg z jajami, Obieranie jaj, Jajocięcie, Jajozjadacz, Sztafeta z jajami, Strzelanie do jaj, Rzut do celu z nagrodą.

Uczestnicy konkursów zmagali się w niekonwencjonalnych konkurencjach sprawnościowych a rywalizacja wyłoniła zwycięzców spośród klas. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce - klasa IV (25 pkt.), II miejsce - klasa II (23 pkt.), III miejsce - klasa III (21 pkt), IV miejsce - klasa I (19 pkt.).

Zwycięzcom - czyli uczniom klasy IV technikum- gratulujemy, chociaż tak naprawdę wygrali wszyscy, bo najważniejsza była dobra zabawa i integracja w tym pierwszym dniu WIOSNY 2016 roku.

 

Szczególne podziękowania - jako opiekun SU- składam za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy szkolnej: Paulinie Rogulskiej, Łukaszowi Polkowskiemu, Dawidowi Popławskiemu oraz pani Małgorzacie Rogulskiej (za przygotowanie pysznych gofrów) i nauczycielom biorącym aktywny udział w konkursach. (P. Konieczny)

Galeria>>


XVIII Spotkania z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną

W Niedzielę Palmową 20 marca 2016 rok młodzież naszej szkoły uczestniczyła w XVIII Spotkaniu z Pieśnią Wielkopostną i Tradycją Wielkanocną. Po procesji z palmami i uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Księdza Proboszcza Stefana Kurianowicza, odbył się koncert pieśni wielkopostnych.

Młodzież z klas III i IV, pod opieką Pani Elżbiety Kozieł wykonała pieśń pt. „Matka która pod krzyżem stała”, która został przez jury wyróżniona. Uczniowie zaprezentowali również regionalną palmę, wykonaną według projektu Pani Beaty Orlicz.

Po strawie dla ducha przyszła uczta dla ciała. Mogliśmy skosztować potraw przygotowanych przez koła gospodyń z całego regionu. Również stoisko naszej szkoły prezentowało się okazale. Na stole gościły baby wielkanocne, mazurki i tradycyjne sałatki. (E. Kozieł)

Galeria>>


W dniu 19 marca nasza szkoła po raz kolejny była współorganizatorem XVII już Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. W. Tuwalskiego, ZPO i ZSR w Woli Osowińskiej oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Prezentacje finałowe w naszej szkole miały miejsce w 2 przygotowanych salach, które uczniowie udekorowali eksponatami sztuki ludowej oraz motywami ludowymi. Występy recytatorów oceniały 3-osobowe komisje. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. IV TA – Paulina Boreczek, która otrzymała II nagrodę oraz Sylwia Sposób.

Uczniowie prowadzący: Paulina Rogulska i Łukasz Polkowski z kl III oraz Marta Borkowska i Katarzyna Janczura z kl.IV przedstawiali gościom recytatorów oraz prezentowane przez nich utwory ludowe. W trakcie konkursu można było odwiedzić stoiska przygotowane w holu Zespołu Placówek Oświatowych, gdzie prezentowano wytwory sztuki ludowej, pisanki wielkanocne, stroiki, palmy.

Stoisko promocyjne naszej szkoły reprezentowały: Karolina Ochnio, Dominika Sokół, Sandra Żądełek pod opieką p. E. Stankiewicz, p. M. Rogulskiej i p. A. Kowalik. Stałym punktem imprezy jest obiad regionalny dla uczestników, opiekunów i gości.

Wszystkich zaproszono do stołówki szkolnej na kapustę z grochem, kartoflaki z soczewicą, słodycze i kompot.

Regionalne dania podawali gościom uczniowie: Aldona Włodarczyk, Paulina Nicpan, Karolina Karolak, Klaudia Włodarczyk, Katarzyna Suska, Mateusz Wysokiński, Katarzyna Janczura, Paulina Boreczek, pod opieką p. E. Stankiewicz.

Na zakończenie odbył się Konkurs Laureatów, na którym zaprezentowali się wytypowani przez jury recytatorzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci- nagrody książkowe. (Anna Kowalik)

Galeria>>


WARSZTATY EDUKACYJNE NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZO-HUMANISTYCZNYM w SIEDLCACH

W dniu 14 marca 2016 roku uczniowie klasy I Technikum uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez Panią dr hab. Barbarę Biesiado-Drzazga – prof. nadzw. UPH, Prodziekan Wydziału Przyrodniczego.

Następnie udaliśmy się na zajęcia laboratoryjne w Katedrze Rozrodu i Higieny Zwierząt, które poprowadziła pani dr inż. Anna Wysokińska. Dotyczyły one rozrodu i unasieniania zwierząt.  Kolejnym punktem było spotkanie z dr hab. Bogusławem Olkowskim – prof. nadzw. UPH w Katedrze Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej.

Pan Profesor zapoznał młodzież z rodzajem prac naukowo-badawczych realizowanych w instytucie oraz oprowadził nas po specjalistycznych laboratoriach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i aparaturę badawczą służącą do oceny wartości odżywczej nasion roślin oleistych i strączkowych w żywieniu trzody chlewnej i drobiu, wpływu zabiegów uszlachetniających na wartość pokarmową pasz, stosowania biostymulatorów w żywieniu drobiu i trzody chlewnej. Młodzież ponadto spotkała się z przewodniczącą Koła Studenckiego – Magdaleną Gajownik.

Na zakończenie naszego pobytu w Siedlcach udaliśmy się do kina Helios na seans filmowy – „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” – historia 4 mężczyzn, z których każdy inaczej patrzy na świat i na własny sposób szuka szczęścia, chociaż nie zawsze się to udaje. Uczą się oni odpowiedzialnie decydować o własnym życiu i dokonywać właściwych wyborów. Film bardzo podobał się wszystkim uczestnikom naszej wycieczki. (M. Rogulska)

Galeria>>


VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE w roku 2016

W dniu 10 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej odbył się I-wszy etap VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy oraz dobrej praktyki rolniczej we wszystkich działach rolnictwa (określonych i omawianych m.in. w przepisach państwowych, w publikacjach "AGROmechaniki", „Zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” ustanowionych przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).

Test konkursowy składający się z 30 pytań rozwiązało 21 uczniów technikum agrobiznesu. Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: 1. Przewodniczący – Adam Ochnio kierownik Referatu ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego -Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim. 2. Andrzej Chojnacki – KRUS w Kocku 3. Beata Orlicz – nauczyciel ZSR w Woli Osowińskiej.

Najlepsi okazali się: I miejsce – Mateusz Zarzycki z kl. III zamieszkały w Wierzchowinach II miejsce – Karol Kurowski z kl. III zamieszkały w Wierzchowinach III miejsce – Marek Kurowski z kl. II zamieszkały w Wierzchowinach.

 Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, które wykorzystają w gospodarstwie rolnym rodziców, a w przyszłości zapewne i swoim.

Zwycięzca zaprezentuje naszą szkołę w finale na SGGW w Warszawie 21 kwietnia, gdzie zawalczy o indeks na wybrany kierunek studiów Wydziału Inżynierii Produkcji. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Mateuszowi!

Pan Adam Ochnio przedstawił uczestnikom konkursu informacje dotyczące wypadkowości w rolnictwie na terenie powiatu radzyńskiego oraz województwa lubelskiego, które bardzo zainteresowały uczniów.

Konkurs ma na celu: 1. Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. 2. Kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. 3. Szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników. 4. Promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie. 5. Rozwijanie zainteresowań uczniów. 6. Promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie. 7. Umożliwienie zdobywcom pięciu pierwszych miejsc w etapie centralnym otrzymania indeksu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunkach prowadzonych na Wydziale Inżynierii Produkcji. (B. Orlicz)

Galeria>>


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016

W dniu 4 marca 2016 roku, młodzież Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej, uczestniczyła w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Słowo Boże do młodzieży skierował ksiądz dr Jacek Wojda - wykładowca Historii Kościoła w WSD i IT w Siedlcach. Tematyka nauk rekolekcyjnych dotyczyła kultu Bożego Miłosierdzia i łączyła się z Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka.

Rok Jubileuszu to doskonały czas abyśmy pogłębiali naszą świadomość o sakramentalnym znaku przebaczającej Miłości Boga jakim jest sakrament pokuty i pojednania.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Dyrektor ZSR w Woli Osowińskiej Beata Żurawska Polkowska i katecheci: Elżbieta Kozieł i Marzanna Kożuch. (E. Kozieł)


LICEALIADA POWIATOWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

w Woli Osowińskiej

We wtorek 09.02.2016 r. uczennice Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Dudka wzięły udział w turnieju w piłce siatkowej. Szkołę reprezentowały zawodniczki: Martyna Adamczyk, Paulina Boreczek, Marta Borkowska, Paulina Nicpan, Małgorzata Jaroń, Aldona Włodarczyk, Klaudia Włodarczyk, Sandra Żądełek. Funkcję sędziego podczas zawodów pełnił uczeń klasy IV TI – Konrad Michalski, natomiast sędzią głównym i organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Dudek.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły: - I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim - Zespołu Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim - Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej.

Wyniki klasyfikacji końcowej: I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim, III miejsce – Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej, IV miejsce – Zespół Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej.

 Drużyny za miejsca I -III otrzymały puchary, natomiast za miejsca I – IV dyplomy. Dekoracji dokonała Pani Dyrektor Beata Żurawska – Polkowska. (S. Dudek)

Galeria>>


LICEALIADA POWIATOWA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

w Radzyniu Podlaskim

W czwartek 04.02.2016 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Dudka wzięli udział w turnieju w piłce siatkowej. Szkołę reprezentowali zawodnicy: Konrad Michalski, Jakub Mazurek, Damian Mazurek, Michał Brzozowski, Patryk Olejnik, Mateusz Gwiazda, Daniel Olejnik. Drużyna z naszej szkoły znalazła się na podium zajmując III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczyła Pani dr Grażyny Dzida - Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. (S. Dudek)


ZAWODY DEFICYTOWE I NADWYŻKOWE

Powiat radzyński

INFORMACJA SYGNALNA I PÓŁROCZE 2015 R.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W dniu 09.02.2016 r. w naszej szkole odbył sie Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa ogólnoeuropejska, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpiecznie poruszanie się w  cyfrowym świecie i  przedstawiającą najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z sieci.

Z tej okazji zostały  przeprowadzone:

 • Konkurs plastyczny

 • Pogadanki i prezentacje

 • Konkurs wiedzy o DBI w formie testu

W konkursie plastycznym zostały wyróżnione najciekawsze prace: I miejsce - Damian Izdebski z klasy III TI, II miejsce Katarzyna Janczura z klasy IV TI.

W konkursie wiedzy o DBI najwięcej punktów z testu otrzymał Jakub Sałata z klasy II TI.  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody - akcesoria komputerowe, które wręczyła Dyrektor ZSR pani Beata Żurawska - Polkowska.

Koordynatorem DBI w tym roku był p. Piotr Konieczny (P.K.)


ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016

Hasłem tegorocznego Spotkania Młodych są słowa „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” 26 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej odbyło się spotkanie z koordynatorem przygotowań do ŚDM dekanatu radzyńskiego ks. Mariuszem Baranem i panią Martą Skowron.

Celem spotkania było przybliżenie młodzieży tematyki Światowych Dni Młodzieży oraz poinformowanie o przygotowaniach do ŚDM jakie odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

To wielkie wydarzenie dla naszego kraju jak i dla naszego dekanatu. Do Radzynia i do pobliskich parafii przyjedzie młodzież z różnych zakątków świata: Białorusi, Francji, Portugalii ale również z tych bardzo odległych jak Wenezuela, Australia, Korea Południowa czy Meksyk. Spędzą u nas kilka dni zanim wyjadą do Krakowa, gdzie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Bardzo zachęcamy młodzież, aby wzięła udział w tym wielkim wydarzeniu-spotkaniu z Papieżem i młodymi chrześcijanami z całego świata. (Elżbieta Kozieł)


Sudoku - mistrzostwa ZSR 2016

W dniu 26 stycznia 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził finał Konkursu Mistrz Sudoku. W finałowych zmaganiach wzięło udział 7 uczestników: Anna Jesionek, Arkadiusz Zalewski, Monika Kozyrska, Dawid Kulenty, Andrzej Zalewski, Karol Kolęda oraz Tomasz Zemła. Najlepszy w zmaganiach okazał się Tomek i to on zdobył tytuł  piątego Mistrza Sudoku w ZSR w roku 2016. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Gratulujemy! (Piotr Konieczny)


POLAGRA-PREMIERY 2016

W dniach 21-22 stycznia uczniowie ZSR w Woli Osowińskiej, absolwenci szkoły oraz rolnicy uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Panią Beatę Orlicz oraz Pana Adama Zabłockiego wyjeździe na odbywające się największe spotkanie biznesowe dla sektora rolniczego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu.

POLAGRA-PREMIERY to:

• Źródło wiedzy o nowościach rynkowych

• Miejsce prezentacji innowacyjnych technologii rolniczych

• Polscy producenci, światowe marki

• Konferencje, szkolenia, warsztaty

Wystawcy przeprowadzili wiele rozmów biznesowych, udzielali porad, opowiadali o najnowszych produktach. Zwiedzający natomiast poszukiwali odpowiednich dla siebie ofert i brali udział w licznych seminariach.

Tegoroczna ekspozycja Targów POLAGRA-PREMIERY zajęła ponad 56.000 mkw. Na tak pokaźnej przestrzeni swoją ofertę zaprezentowały firmy z europejskiej czołówki, które pokazały setki nowych pozycji asortymentowych. Podczas Targów zwiedzający mogli zobaczyć doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy w polu.

Wśród wystawców znaleźli się producenci, dystrybutorzy nawozów, nasion czy środków do ochrony roślin. Pokaźną ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Podczas Targów można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

Zdobyte informacje młodzież wykorzysta na lekcjach przedmiotów zawodowych oraz w gospodarstwach swoich rodziców, a w przyszłości we własnych firmach. Miłym akcentem było zwiedzanie wspaniałej architektury Starego Miasta Poznania. (B. Orlicz)

Galeria>>


LICEALIADA POWIATOWA W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ W RADZYNIU PODLASKIM

W poniedziałek 18.01.2016 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Dudka wzięli udział w Licealiadzie Powiatowej w halowej piłce nożnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

Nasza szkołę reprezentowali: Łukasz Polkowski, Patryk Krasuski, Konrad Michalski, Daniel Olejnik, Michał Grochowski, Patryk Rybak, Patryk Żeleźnik, Mateusz Wierzchowki, Adam Kulik. Drużyna Technikum im. W. Witosa zajęła III miejsce. Drużyny za miejsca I-III otrzymały puchary oraz za miejsca I-IV dyplomy. (S. Dudek)

Galeria>>


LICEALIADA POWIATOWA W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM

W WOLI OSOWIŃSKIEJ

W dniu 13.01.2016 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej wzięli udział w Licealiadzie Powiatowej w tenisie stołowym drużynowym w Woli Osowińskiej w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Żurawska–Polkowska, a organizatorem i sędzią głównym był Sławomir Dudek nauczyciel wychowania fizycznego. Reprezentacja uczniów z naszej szkoły przedstawiała się następująco:

Dziewczęta: Martyna Adamczyk, Klaudia Włodarczyk i Paulina Boreczek.

Chłopcy: Konrad Michalski, Dawid Olejnik, Patryk Krasuski.

Wyniki klasyfikacji końcowej: kategoria dziewcząt: I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim II miejsce – Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim kategoria chłopców: I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim II miejsce –Zespół Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim IV miejsce – Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej.

Po zakończeniu turnieju Pani Dyrektor Beata Żurawska-Polkowska wręczyła drużynom za miejsca I-III puchary oraz dyplomy za miejsca I-IV. (S. Dudek)

Galeria>>


Harmonogram Egzaminów Zawodowych

styczeń-luty 2016


24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 10 stycznia 2016 r. odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzięło w nim udział 12 wolontariuszy z naszej szkoły. Niektórzy z nich, już po raz kolejny poświęcili swój wolny czas, by wesprzeć WOŚP. Byli to następujący uczniowie: Karolina Golec, Paulina Rogulska, Gabriela Kozioł, Hanna Wylotek, Aldona Włodarczyk, Sylwia Oleśkiewicz, Małgorzata Jaroń, Karolina Karolak, Sylwia Sposób, Dawid Kulenty, Dominik Kulenty, Klaudia Siwek.

Kwestowali oni w okolicznych miejscowościach: Radzyniu Podlaskim, Wohyniu, Borkach, Olszewnicy, Ulanie, Talczynie, Serokomli, czego efektem jest zebrana kwota – 5 209,69 zł. Organizatorem akcji w Woli Osowińskiej był Gminny Ośrodek Kultury, a szefem sztabu pan Andrzej Kosek – dyrektor GOK. (M. Rogulska)

Galeria>>


Gdy nadejdą Święta Bożego Narodzenia

niech nadzieja i radość zastukają do naszych drzwi,

a Nowy Rok 2016 przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia.

Życzę Państwu, radości z tego co jest, nadziei z tego co przed nami a nadto optymizmu, uśmiechu i pogody ducha na każdy dzień przyszłego roku.

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

Beata Żurawska-Polkowska

Galeria>>


Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

ogłasza przetarg na:

 

Zakup fabrycznie nowego ciągnika rolniczego z kabiną

dla Zespołu Szkół Rolniczych

 

opis przedmiotu zamówienia: określony w załączniku >>tutaj>>

 

termin składania ofert: 28 grudnia 2015 r.

formularz ofertowy: >>tutaj>>


W dniu 11 grudnia 2015 zakończyliśmy XVI Edycję Góry Grosza w naszej szkole. Po przeliczeniu bilonu przekazujemy informację o zbiórce. Dokładne rozliczenie znajduje się w pliku. W tym roku organizatorzy - Towarzystwo Nasz Dom - współpracują z Pocztą Polską więc nadanie przesyłki na poczcie wiąże się z mniejszymi kosztami niż dotychczas.

Społeczność naszej szkoły w tym roku przekazuje bilon w kwocie: 131,88 zł oraz 15 euro centów. Dziękujemy w imieniu organizatorów akcji.

Samorząd Uczniowski


IV Konferencja „Profilaktyka a TY"- "LEPIEJ ROZUMIEM, SKUTECZNIEJ DZIAŁAM"

W dniu 4 grudnia 2015 roku grupa uczniów z klasy II i III Ti wraz z opiekunami uczestniczyła w IV Konferencji "Profilaktyka a TY"- "LEPIEJ ROZUMIEM, SKUTECZNIEJ DZIAŁAM", która odbyła się w Sali Konferencyjnej Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie. Konferencja rozpoczęła się panelem edukacyjnym, dotyczącym problematyki aktualnych zagrożeń. Jako pierwszy swój wykład zaprezentował dr psychologii Ireneusz Siudem, terapeuta, przewodniczący Towarzystwa Nowa Kuźnia nt. „Aksjologia młodego człowieka - narkotyk zafałszowany świat wartości".

Z kolei „Przyczyny narkomanii wśród młodzieży. Psychospołeczne mechanizmy używania substancji psychoaktywnych" to wystąpienie Janusza Koczberskiego z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii. Problematykę zagrożeń w cyberprzestrzeni omówił zaś podinsp. Andrzej Solarz z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

W II części programu mieliśmy możliwość oglądać prezentacje artystyczne przygotowane przez PaTowską młodzież z Włodawy i Chełma.

PaT to program, w który nasza młodzież jest zaangażowana już od kilku lat. Zarówno w szkole jak i w środowisku lokalnym promujemy modę na życie bez uzależnień. PaT to również twórcza profilaktyka, dlatego dziękujemy organizatorom za to że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej dla nas konferencji. (E. Facon)


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W TENISIE STOŁOWYM W WOLI OSOWIŃSKIEJ

W piątek 04.12.2015 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Dudka wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym w tenisie stołowym w Woli Osowińskiej.

W kategorii dziewcząt szkołę reprezentowały: Martyna Adamczyk, Klaudia Włodarczyk, Paulina Boreczek, Marta Borkowska, Monika Gwiazda, Karolina Karolak. W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Konrad Michalski, Daniel Olejnik, Patryk Nurzyński, Jakub Mazurek, Mateusz Gwiazda, Patryk Olejnik, Marek Kurowski, Damian Mazurek, Adam Kulik, Patryk Krasuski, Michał Grochowski, Mateusz Wierzchowski.

Nasi uczniowie osiągnęli następujące lokaty: w kategorii dziewcząt: • II miejsce Martyna Adamczyk • III miejsce Klaudia Włodarczyk • IV miejsce Paulina Boreczek w kategorii chłopców: • IV miejsce Daniel Olejnik • V-VI miejsce Konrad Michalski Patryk Krasuski Zwycięzcy za miejsca I – III otrzymali puchary i za miejsca I – IV dyplomy.

Galeria>>


1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS, ale jednocześnie jest to dzień solidarności z ludźmi zakażonymi wirusem HIV. W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS postawiliśmy na edukację młodzieży. Przygotowana została gazetka o stosownej tematyce w formie plansz edukacyjnych, które zamieszczono na tablicach obok biblioteki szkolnej. Naszym gościem była zaproszona przez panią pedagog pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Borkach Pani Danuta Bącik, która w swoim wystąpieniu przedstawiła cenne informacje na temat samej choroby, sposobów walki z HIV, możliwości zakażenia się tym śmiertelnym wirusem oraz poinformowała nas o tym jak żyć, by nie narazić się na zakażenie.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjno-profilaktyczny poruszający profilaktykę HIV/AIDS „Żyję bez ryzyka AIDS”. Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomią młodzież i przestrzegą przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. (E. Facon)

Mikołajki 2015

W dniu 7 grudnia br. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki. Najgrzeczniejsi i najmilsi dla gości z dalekiej północy otrzymali słodkie pączki, natomiast pozostali otrzymali klasową rózgę.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj przyniesie same prezenty, a o rózgach dla nas zapomni! (P. Konieczny)


Wycieczka edukacyjna do ZZOK W Adamkach

W dniu 30 listopada 2015 r. uczniowie klasy pierwszej pod opieką nauczyciela biologii Małgorzaty Rogulskiej uczestniczyli w wycieczce do ZZOK w Adamkach.

Celem wyjazdu były warsztaty na temat „Racjonalna gospodarka odpadami” w ramach projektu edukacji ekologicznej „Ochrona środowiska przyrodniczego receptą na zdrowe życie” . Młodzież zapoznała się z problematyką gospodarki odpadami.

Prowadzący omówił podstawowe zagadnienia dotyczące odpadów komunalnych i ich segregacji. Podążając drogą, jaką przebywają dostarczone do zakładu odpady, uczniowie dowiedzieli się i zaobserwowali jak działają poszczególne urządzenia linii technologicznej sortowni np. rozrywarka do worków, sito bębnowe, prasa kanałowa, separator magnetyczny.

Mogli również zobaczyć stanowiska pracy w kabinie sortowniczej, pryzmy odpadów zielonych zbieranych selektywnie, kompostownię kontenerową przetwarzającą frakcję podsitową. Młodzież widziała także składowisko odpadów i magazyn surowców wtórnych.

Dziękujemy bardzo Panu Prezesowi Jerzemu Kułakowi za wyrażenie zgody na przyjazd młodzieży oraz Panu Adamowi Borowikowi za oprowadzenie po zakładzie i przekazanie wielu ciekawych informacji dotyczących gospodarki odpadami. (M. Rogulska)

Galeria>>


WYJAZD do Zakładów Mięsnych ŁMEAT-ŁUKÓW S.A.oraz Punktu Sprzedaży Maszyn Rolniczych MEGA w Łukowie

W dniu 30 listopada 2015 roku uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu uczestniczyli w wyjeździe do zakładów mięsnych oraz punktu sprzedaży maszyn rolniczych w ramach zajęć z przedmiotów ,,Przetwórstwo żywności”, "Prowadzenie przetwórstwa spożywczego” oraz "Technika w rolnictwie".

Celem wyjazdu było zwiedzenie zakładów mięsnych oraz poznanie procesu produkcyjnego. Kolejnym punktem w programie wyjazdu był pokaz maszyn rolniczych oraz wykład w punkcie sprzedaży MEGA - Zborowski M. Gajowy P. w Łukowie.

Opiekunami wyjazdu byli: p. Anna Kopańska, p. Adam Zabłocki.

Galeria>>


Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego i Warszawy

W dniu 27 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Beaty Żurawskiej–Polkowskiej i nauczyciela biologii Małgorzaty Rogulskiej uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach realizacji projektu edukacji ekologicznej „Ochrona środowiska przyrodniczego receptą na zdrowe życie”.

Głównym celem wyjazdu były zajęcia w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy, dotyczące ochrony przyrody w Polsce, a przede wszystkim form krajobrazu, zbiorowisk roślinnych oraz fauny i flory KPN.

Podczas zajęć terenowych przeszliśmy ścieżką dydaktyczną „Skrajem puszczy” oraz zwiedzaliśmy bardzo nowoczesną stację meteorologiczną, dwie zagrody skansenowe z przykładami budownictwa puszczańskiego, Aleję Trzeciego Tysiąclecia, wystawę plenerową „Polskie parki narodowe”.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była „Niewidzialna wystawa”, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą słuchu, węchu, równowagi.

Przewodnikami były osoby niewidome i niedowidzące. Wystawa wywarła na nas ogromne wrażenie, dostarczyła niesamowitych emocji i wzbogaciła o nowe doświadczenia. Na koniec udaliśmy się do „Galerii Sadyba”, gdzie w Cinema City obejrzeliśmy film „Listy do M2”.

 (Małgorzata Rogulska)

Galeria>>


Finał VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych

nt. „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

W dniu 26 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej odbył się Finał VII-ego Regionalnego Konkursu organizowany przez: P/T KRUS w Radzyniu Podlaskim i w Kocku, PIP w Białej Podlaskiej, LIR w Białej Podlaskiej, LODR w Końskowoli, KO Delegatura w Białej Podlaskiej.

W I-szym etapie 24 uczniów ze szkół rolniczych w Janowie Podlaskim, Jabłoniu, Leśnej Podlaskiej, Łukowie i Woli Osowińskiej rozwiązywali test składający się z 45 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp w przedmiotach zawodowych.

Nasi uczniowie po raz kolejny odnieśli ogromny sukces!!! Do 10 finalistów II etapu VII finału zakwalifikowało się 4 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Nasi reprezentanci w finale ustnym uzyskali następujące noty: II miejsce – Mateusz Zarzycki – kl. III technikum agrobiznesu V miejsce – Łukasz Polkowski – kl. III technikum agrobiznesu VIII miejsce – Mateusz Grochowski – kl. III technikum agrobiznesu IX miejsce – Adrian Zalewski – kl. III technikum agrobiznesu Uczniowie wygrali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, które z pewnością wykorzystają w gospodarstwach rodziców.

Uczestnicy konkursu otrzymali również upominki ufundowane i wręczone przez dopingującego naszych uczniów wójta gminy Borki Pana Radosława Sałatę.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Regionalna Komisja Konkursowa w składzie: 1. Pan Adam Ochnio – P/T KRUS w Radzyniu Podlaskim – przewodniczący 2. Pan Andrzej Chojnacki – P/T KRUS w Kocku – członek 3. Pani Magdalena Grodzicka – PIP Oddz. W Białej Podlaskiej – członek 4. Pani Agnieszka Borowska – LIR Oddz. w Białej Podlaskiej – członek 5. Pan Marek Lewandowski – LODR w Końskowoli – członek 6. Pan Marek Żelisko – KO Delegatura w Białej Podlaskiej - członek.

 Nasi uczniowie mają ogromną wiedzę z zakresu stosowania przepisów BHP w rolnictwie, którą stosują podczas prac wykonywanych w gospodarstwach rodziców, jednocześnie edukują ich w tym zakresie.

Opiekę nad młodzieżą oraz przygotowanie uczniów do konkursu koordynowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani Beata Orlicz.

Galeria>>


Międzynarodowy Dzień Przedsiębiorczości

Galeria>>


WYJAZD DO DĘBLINA

W dniu 23 listopada 2015 r. klasy policyjna i wojskowa realizowały zajęcia z innowacji mundurowej w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Pierwsze dwie godziny zajęć poprowadził pan major Andrzej Grejner – Instruktor Krav Maga. Uczniowie zapoznali się z różnymi technikami obronnymi, starali się wykonywać je samodzielnie podczas ćwiczeń praktycznych.

Kolejne zajęcia miały miejsce na „Śnieżniku” – systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiej przeznaczonym do nauki, kontroli i oceny celowania. Młodzież ćwiczyła indywidualnie na specjalnie przygotowanych stanowiskach, stymulatorem kbk AKMS 7,62 mm.

Opiekunami młodzieży byli pani Małgorzata Rogulska, pan Sławomir Dudek i gościnnie ks. Jerzy Kalicki.

Dziękujemy panu majorowi Arturowi Ostrowskiemu za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. (M. Rogulska)

Galeria>>


IT Szkoła - wyróżnienie

Nasza szkoła po raz trzeci otrzymał wyróżnienie w rankingu szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w projekcie IT Szkoła. To projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Program IT Szkoła jest skorelowany z aktualną podstawą programową dla zawodu technik informatyk, stanowi dodatkowe narzędzie wzbogacające proces kształcenia.

W ramach projektu uczestnicy projektu - uczniowie Technikum Informatycznego, którzy zdobyli certyfikaty ukończenia kursów elearningowych, uzyskali bezpłatny dostęp do zasobów Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDNAA). (J. Bownik)

W dniu 17 listopada 2015 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski oraz Pani pedagog zorganizowali Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Spośród uczniów wszystkich klas przedstawiciele samorządu wyróżnili uczniów życzliwych i pogodnych i wręczyli im maskotki. Pozdrawiamy i życzymy uśmiechu na co dzień!


LICEALIADA POWIATOWA W TENISIE STOŁOWYM

W RADZYNIU PODLASKIM

W czwartek 12 listopada 2015 r. uczniowie Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Dudka, wzięli udział w Licealiadzie Powiatowej w tenisie stołowym, która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

W kategorii dziewcząt IV miejsce zajęła Martyna Adamczyk z klasy IV Technikum, natomiast Klaudia Włodarczyk z klasy III Technikum zdobyła miejsce V.

W kategorii chłopców XIII – XVI miejsce zajęli uczniowie: Mateusz Gwiazda i Konrad Michalski z klasy IV Technikum oraz Daniel Olejnik z klasy II Technikum. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Dekoracji dokonał nauczyciel wychowania fizycznego I LO w Radzyniu Podlaskim – Pan Robert Mazurek. ( S.Dudek)


Narodowe Święto Niepodległości

Galeria>>


Konkurs na „Potworną DYNIĘ” rozstrzygnięty...

W dniu 3 listopada br. został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez SU pt. "Potworna DYNIA". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu sympatycznej lub strasznej dyni. Wszyscy laureaci otrzymali słodycze i dyplomy. Gratulujemy pomysłowości i talentów manualnych.

• I miejsce – Paulina Rogulska, Karolina Golec i Patryk Rybak,

• II miejsce - Karolina Karolak, Paulina Boreczek i Patryk Olejnik,

• III miejsce - Sylwia Sposób i Marta Borkowska,

• IV miejsce - Dawid Guz i Łukasz Rzepka.

Opiekun SU - Piotr Konieczny


Zaduszki na „Starym Cmentarzu”

W dniu 2 listopada 2015 r. przedstawiciele naszej szkoły: pani Marzanna Kożuch, pani Elżbieta Kozieł, pani Małgorzata Rogulska i Krystian Izdebski z kl. I TI uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu na „Starym Cmentarzu na Górze”, znajdującym się w pobliżu miejscowości Wola Osowińska.

Wspólnie ze społecznością szkolną Zespołu Placówek Oświatowych, członkami Towarzystwa Regionalnego i mieszkańcami Woli Osowińskiej uczcili pamięć osób zmarłych w 1851 r. w wyniku epidemii cholery.

Zapalenie zniczy, recytacje, wspólna modlitwa oraz przybliżenie historii tego miejsca przez Panią Krystynę Kożuch wprowadziły nas w atmosferę refleksji i zadumy związanej ze „Świętem zmarłych. (M. Rogulska)

Galeria>>


VII REGIONALNY KONKURS MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”

W dniu 20 października br. odbył się w naszej szkole etap szkolny VII Regionalnego konkursu młodzieży szkół rolniczych nt. „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: 1. Przewodniczący – Adam Ochnio kierownik Referatu ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego - Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim. 2. Andrzej Chojnacki – KRUS w Kocku 3. Beata Orlicz – nauczyciel ZSR w Woli Osowińskiej.

W konkursie udział wzięło 28 uczniów technikum agrobiznesu. Rozwiązywali test zawierający 35 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa ustanowionych przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp w przedmiotach zawodowych.

Szkołę w finale, który odbędzie się 26 listopada w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej reprezentować będą: I – Mateusz Zarzycki kl. III TA (32 pkt.) II – Mateusz Grochowski kl. III TA (27 pkt.) III – Adrian Zalewski kl. III TA (22pkt.) IV – Dominik Zienkiewicz kl. II TA (21 pkt.) V - Łukasz Polkowski kl. III TA (21 pkt.) (Beata Orlicz)


73 ROCZNICA EGZEKUCJI MIESZKAŃCÓW TCHÓRZEWA

W dniu 4 października 2015 r.przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Tchórzewa, odbyła się uroczystość upamiętniająca 73 rocznicę tych wydarzeń, w której wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: Pani Dyrektor – Beata Żurawska-Polkowska, uczniowie Paulina Rogulska, Łukasz Polkowski oraz nauczyciele pani Ewa Stankiewicz, Małgorzata Rogulska i pan Sławomir Dudek.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą polową sprawowaną w intencji pomordowanych członków rodzin Guzów i Pszkitów. Następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili pan Tadeusz Sławecki – Wiceminister Edukacji Narodowej i pan Radosław Sałata – Wójt Gminy Borki. Pod pomnikiem – kapliczką pomordowanych zostały złożone kwiaty i zapalone znicze, a patriotyczną część artystyczną wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tchórzenie. (M. Rogulska)

Galeria>>


III Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Za nami III Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Dnia 21.09. 2015 r. odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 23 uczniów technikum. W etapie powiatowym wzięły udział uczennice: Paulina Rogulska kl. III Ti, Marta Borkowska kl. IV Ta, Monika Gwiazda kl. II Ta. Finał olimpiady i podsumowanie odbyło się 12 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

W tym roku Olimpiada swoim zasięgiem objęła cztery powiaty: bialski, radzyński, parczewski i po raz pierwszy lubartowski. Pomimo zwiększającej się liczby uczestników liczymy na sukcesy naszych uczniów w przyszłym roku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Opiekun uczniów - Elżbieta Facon


"Młodzi głosują" – wybory parlamentarne 2015

Brak zainteresowania życiem publicznym, bierność, niska frekwencja – to problemy często dotyczące młodzieży. Program "Młodzi głosują" od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami. Młodzi głosują" to program edukacji wyborczej, który zachęca do rozmowy z młodzieżą na tematy publiczne, aby ułatwić jej świadomy wybór przy urnie.

"Młodzi głosują" to działanie w grupie, praca projektowa, ćwiczenie umiejętności organizacyjnych.

Młodzież w ramach projektu kręci spoty, wysyła snapy, zdjęcia, relacje, posty z działań, tworzy plakaty, prowadzi akcje profrewencyjne i ankiety, organizuje zajęcia i debaty w szkołach. Od 1995 roku w roli organizatorów wystąpiło około 50 tys. uczniów i uczennic, w wyborach przez nich przygotowanych wzięło udział ponad trzy miliony uczniów i uczennic.

Program "Młodzi głosują" jest narzędziem wyrabiania nawyku głosowania i może dzięki temu przyczynić się do kształtowania postaw obywatelskich wśród młodych obywateli, a co za tym idzie zwiększenia frekwencji.

W dniu 22 października 2015 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy wybory.

Galeria>>


Udział w Konkursie "Przytomni"

We wrześniu br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek tryb życia.

Celem akcji „Przytomni” było zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs był częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie mogli wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogły przekraczać 40 sekund. Udział w nim mogły zgłaszać gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego spotu, poruszającego tematykę przeciwdziałania zażywania dopalaczy.

Nasi uczniowie: Paulina Rogulska, Tomasz Zemła, Monika Kozyrska, Daniel Olejnik, Dominik Mitura oraz Sandra Żondełek wysłali na konkurs swój spot pt. "Entliczek, pentliczek".

Do MSW wpłynęło ponad 600 prac uczniów z całej Polski, spośród nich jury konkursu wyłoniło laureatów.

I miejsce – 26 Liceum Ogólnokształcące w Łodzi- film pt. „Handel śmiercią”, II miejsce – Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy- film pt. „Dopalacze kradną życie”, III miejsce – Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie za film pt. „Za późno”, IV miejsce - Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży -film pt. „Iluzja”, IV miejsce - IV LO im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim- film pt. „Nie przegraj życia”. Tutaj można obejrzeć wyróżnione spoty: http://www.dopalaczekradnazycie.pl/.

Praca naszych uczniów nie została wyróżniona jednak mam nadzieję, że zasługuje na uwagę i będzie przestrogą dla młodzieży przed korzystaniem z dopalaczy.

Jeżeli nie możesz zobaczyć wideo - Twoja przeglądarka nie obsługuje HTML5

Pobierz plik ogv lub mp4.

Piotr Konieczny


TARGI PRACY I EDUKACJI 2015

W dniu 19 października uczestniczyliśmy w Targach Pracy i Edukacji, które odbywały się na Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uczniowie klasy IV technikum zapoznali się z ofertą szkół policealnych oraz uczelni wyższych, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Mieli również możliwość poznania ofert lokalnego rynku pracy.

Organizatorami wydarzania byli: Lubelska Wojewódzka Komenda OHP reprezentowana przez Annę Szymalę, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych na czele z dyrektor Grażyną Dzidą oraz Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim z dyrektor Anną Ilczuk. (Beata Orlicz)

Galeria>>


W dniu 14 października 2015 roku mija V rocznica, gdy nasza szkoła otrzymała sztandar i przyjęła imię Wincentego Witosa.

Z tej okazji Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice oraz Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Woli zapraszają na Święto Patrona Szkoły, które odbędzie się dnia 14 października 2015 r. o godzinie 9.00.

 

Program uroczystości:

 • 9.00 - Msza święta w Kościele Parafialnym w Woli Osowińskiej

 • ok. 10.00 - Uroczystości w szkole:

  • Powitanie gości

  • Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  • Nadanie kolejnego stopnia uczniom klasy mundurowej

  • Akademia pt. „Wincenty Witos – wielki człowiek i mąż stanu”

  • Podsumowanie konkursu „Życie i działalność polityczna Wincentego Witosa”

  • Wręczenie podziękowań

  • Wystąpienia zaproszonych gości

 • 11.30 - Poczęstunek regionalny

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

Beata Żurawska - Polkowska

Galeria>>


Realizacja programu edukacyjnego

„Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

W ramach programu edukacyjnego „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” w dniu 25 września 2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat „Populacyjnego programu profilaktyki raka szyjki macicy”. Wykład wygłosili Pani Ewelina Zakrzewska oraz Pan Konrad Tarnowski z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego powyższy program. Prelegenci w swoim wystąpieniu podkreślali ogromne znaczenie profilaktyki oraz wczesnego wykrywania tej choroby dla życia kobiet. W celu podniesienia świadomości młodych ludzi na powyższy temat uczestnicy spotkania otrzymali wiele ulotek informacyjnych.

Spotkanie odbyło się przy współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Radzyniu Podlaskim, reprezentowanej przez Panią Marię Kowalską oraz Panią Jolantę Kozak. Szkolnym koordynatorem programu a jednocześnie organizatorem dzisiejszego spotkania była Pani Małgorzata Rogulska – nauczyciel biologii.

Beata Żurawska-Polkowska

Galeria>>


III MŁODZIEŻOWE WARSZTATY LOTNICZE DĘBLIN 2015

W dniach 17-18 września 2015 roku młodzież klas mundurowych naszej szkoły, uczestniczyła w III Młodzieżowych Warsztatach Lotniczych -Dęblin 2015.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wśród młodzieży polskiego lotnictwa wojskowego, służby w NSR oraz studiów w WSOSP i innych uczelniach wojskowych. Otwarcia Warsztatów dokonał Prorektor ds. Wojskowych płk pil. Dr Marek Bylinka.

W trakcie dwudniowego pobytu młodzież zapoznała się z bazą dydaktyczno-naukową uczelni, warunkami studiów na uczelniach wojskowych w naszym kraju. Mieliśmy przyjemność zwiedzać sale gimnastyczne, symulatory lotów, hangary ze statkami powietrznymi, na których szkolą sie podchorążowie.

Uczestnicy Warsztatów spotkali się z pilotami "Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry" oraz Wojciechem Romańczukiem należącym do zespołu pilotów doświadczalnych, testujących śmigłowce S-70 i BLACK HAWK.

Organizatorzy dla uczestników Warsztatów zaprosili zespół The Kings Frinds, grupę grającą muzykę Elvisa Presleya. Mogliśmy przenieść sie w magiczne lata 60 i 70 i poczuć klimat tamtych czasów.

Później była wspólna kolacja przy ognisku i dyskoteka integracyjna. Kolejny dzień warsztatów to zawody sportowe. Naszą szkołę w poszczególnych konkurencjach reprezentowali: pływanie Patryk Kania, strzelanie na symulatorze "Śnieżnik" Łukasz Polkowski, podnoszenie na drążku Piotr Gomoła, bieg na 100 m. Patryk Duda.

Spośród naszych zawodników startujących w zawodach wspaniały sukces odniósł Patryk Duda plasując się na II miejscu w biegu na 100 metrów. Ewa Stankiewicz - opiekun grupy

Galeria>>


AGRO SHOW 2015

Tradycyjnie uczniowie, absolwenci naszej szkoły oraz rolnicy wyjechali na targi AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania. Wyjazd odbył się w dniach 17-18 września.

Pierwszego dnia wyjazdu zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz nocowaliśmy w Licheniu. Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu mieli możliwość obejrzenia prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, na której swoją ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu rolnicy przybywający na AGRO SHOW mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

Odbyły się również finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych:

• Mechanik na medal

• Młody Mechanik na Medal

• Podsumowanie XIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Oprócz tradycyjnych pokazów w ringu opryskiwaczy i ładowarek, odbył się tematyczny pokaz maszyn podczas pracy poświęcony tylko pługom. Podczas tegorocznego AGRO SHOW na pasie startowym prezentowano ciągniki o mocy 140-160 KM. To nowa forma prezentacji jakiej dotychczas na AGRO SHOW nie było!

Podczas wyjazdu realizujemy treści ujęte w podstawie programowej zawodu technik agrobiznesu. Opiekę nad młodzieżą sprawowało 2 opiekunów: pan Adam Zabłocki i pan Piotr Konieczny. Kierownikiem i organizatorem wycieczki była pani Beata Orlicz.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników wycieczki i dziękuję za świetny wyjazd. (B.Orlicz)

Galeria>>


Dożynki Gminne w Borkach

„Dożynki to jedno z najważniejszych świąt zakorzenionych w tradycji ludowej i naszej narodowej kulturze”.

W dniu 6 września w Borkach odbyły się Dożynki Gminne. Uczniowie naszej szkoły prezentowali podczas uroczystości wieniec dożynkowy, który sami wykonali pod okiem nauczycielki pani Anny Kopańskiej.

Nasza szkoła przygotowała stoisko reprezentujące ofertę edukacyjną oraz osiągnięcia szkolne. Rodzice oraz nauczyciele przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, owoców, pysznego chleba ze smalcem.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Aldona Włodarczyk, Paulina Rogulska, Paulina Boreczek, Dawid Kulenty, Dominik Kulenty.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w dożynkach.

Galeria>>


Dożynki Powiatu Radzyńskiego - Kolembrody

W dniu 30 sierpnia w Kolembrodach na terenie Gminy Komarówka Podlaska odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe Powiatu Radzyńskiego.

Święto Plonów rozpoczęło się od Eucharystii. Mszy św. koncelebrowanej w Sanktuarium Matki Bożej Kolembrodzkiej, której przewodniczył dziekan dekanatu radzyńskiego ks. prałat Roman Wiszniewski.

Uczniowie naszej szkoły wykonali wieniec pod opieką pani Anny Kopańskiej, który prezentowali podczas uroczystości. Nasza szkoła przygotowała stoisko reprezentujące ofertę edukacyjną oraz osiągnięcia szkolne.

Rodzice oraz nauczyciele przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, owoców, pysznego chleba ze smalcem.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Rogulska, Paulina Boreczek, Karolina Golec, Piotr Gomoła, Łukasz Polkowski. Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w dożynkach.

Galeria>>


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Galeria>>


Więcej informacji znajdziesz w Archiwum>>


Absolwenci ZSR

Szkolny Klub HDK

 

 

Bierzemy udział w programie:

 

 

Wspieramy:

 

 

 

 
 
Loading