Główna

O nas

Samorząd

Plany lekcji

Kronika

Kalendarz

Rekrutacja

Matura

Praktyki

Egzamin zaw.

Dokumenty

Podręczniki

Zaoczne

Dobre praktyki

Galeria

Absolwenci

Archiwum

Frekwencja

Osiągnięcia

Nauczyciel

Konkurs

 

 

Szkolny Klub

WOLONTARIATU

w Zespole Szkół Rolniczych

w Woli Osowińskiej


20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W 20  jubileuszowym finale wolontariusze z naszej szkoły:

Marta Gajownik, Dorota Sokół, Justyna Parysek, Natalia Bylina, Sylwia Burdach, Kamila Sposób, Ewelina Karolak, Patrycja Nicpan, Robert Dudziński, Wojciech Zagrodny, Marcin Kalicki przystąpili do akcji w sztabie w Radzyńskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

ROKiR po raz piąty z rzędu utworzył Sztab, a poprzez zaangażowanie  w sumie stu dwudziestu wolontariuszy przekaże do Fundacji WOŚP w Warszawie kwotę 19 300 zł, 6 Euro, 1 Funt, 500 Rubli Białoruskich i inne drobne monety nie będące w obiegu płatniczym ze zbiórki ulicznej, zbiórki w szkołach powiatu radzyńskiego jak też z licytacji przekazanych na ten cel przedmiotów.

Wolontariusze z naszej szkoły zebrali razem kwotę 2331 zł i 3 grosze za co serdecznie dziękują organizatorzy. (P.K.)

Akcja "Góra grosza" 2011

 Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje całej społeczności Zespołu Szkół Rolniczych za wzięcie udziału w kolejnej akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

W ty roku zebraliśmy bilon w kwocie 69,59 złotych. Pieniądze zostały przesłane pod wskazany przez fundację adres!!!

Inicjatywa SKW

W dniu 5 kwietnia 2011r. podczas Dni Otwartych dla rodziców przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali stoisko na którym można było nabyć wielkanocne kartki-wyszywanki i stroiki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Dochód z akcji wspomoże szczytny cel.


ZBIÓRKA NAKRĘTEK - "na okrągło przez cały rok".

 Plastikowe nakrętki, które codziennie trafiają z butelkami do kosza mogą  spełnić marzenia chorych dzieci - w jaki sposób? Wystarczy je zebrać i przynieść do szkoły a my wyślemy je do Lubelskiego Hospicjum Dziecięcego. Stamtąd trafią one do firmy recyklingowej.

Za każdy kilogram nakrętek (to około 450 sztuk) na konto hospicjum wpłynie 70 groszy. Tysiące nakrętek od wielu zaangażowanych osób to konkretne pieniądze, za które pracownicy hospicjum spełnią życzenia mieszkających w nim dzieciaków. Zapraszamy do włączenia się do tej akcji i zbierania nakrętek po wodzie, napojach, sokach, czy oleju.

 

 

Organizacja zbiórki - przekazywanie nakrętek - informacje u Pani Beaty Orlicz

i Pana Piotra Koniecznego


19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 9 stycznia wolontariusze z ZSR zbierali pieniądze do puszek WOŚP. Z naszej szkoły do akcji przystąpiło z pełnym zaangażowaniem dziesięcioro wolontariuszy: Renata Boreczek, Sylwia Burdach, Marta Gajownik, Ewelina Karolak, , Kamila Sposób, Ilona Zalech, Paulina Gajownik, Iwona Kępa, Damian Marczuk oraz Robert Dudziński, który zebrał aż 1410,20 zł oraz 37 monet różnej waluty! Pieniądze zbierano głównie w Radzyniu Podlaskim - razem 4066,56  złotych.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, szczególnie tym najmłodszym. Do zobaczenia za rok!


Spotkanie z Ojcem Filipem

W dniu 7 stycznia 2011 r. delegacja uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem - Panem Piotrem Koniecznym - miała okazję spotkać się z ojcem Filipem Buczyńskim założycielem lubelskiego hospicjum dla dzieci imienia Małego Księcia w Lublinie. Spotkanie miało miejsce w Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Podczas spotkania dowiedzieliśmy czym zajmuje się hospicjum, jaki powinien być wolontariusz.

Każda ze szkół, która przyjęła zaproszenie podzieliła się z resztą zebranych swoimi odczuciami, przeżyciami. My niestety jako, że działamy dopiero od grudnia 2010 roku przedstawiliśmy swój plan działań.


Akcja "Góra grosza" 2010 - podsumowanie

Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje całej społeczności Zespołu Szkół Rolniczych za wzięcie udziału w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Akcja trwała od 16 grudnia 2010 roku do 4 stycznia br.

Zebrany bilon w kwocie 134,49 złotych został przesłany pod wskazany przez fundację adres!!!

Przypominamy, że:

Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom w szkołach i przedszkolach w całej Polsce, jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pieniądze są przeznaczane na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Więcej na stronie www.towarzystwonaszdom.pl

 

 

 

Szkolny Klub HDK