Główna

O nas

Samorząd

Plany lekcji

Kronika

Kalendarz

Rekrutacja

Matura

Praktyki

Egzamin zaw.

Dokumenty

Podręczniki

Zaoczne

Dobre praktyki

Galeria

Absolwenci

Archiwum

Frekwencja

Osiągnięcia

Nauczyciel

 

 

 

Akcja zainicjowana przez

Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego

 

 

Szkolny Klub HDK

 

List Ministra Edukacji Narodowej


Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji

"Szkoła pamięta"

W dniu 25 października w ponad 10000 szkół na terenie całej Polski odbywały się działania związane z akcją "Szkoła pamięta", które miały na celu kształtowanie postaw prospołecznych oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza, jako miejsca ich spoczynku. - Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Minister Edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich. - Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - podkreślił szef MEN.

Nasza szkoła włączyła się w akcję podejmując szereg działań, których kulminacja i finał nastąpił w piątek 25 października 2019 roku. Dzień wcześniej, w czwartek, uczniowie klasy I technikum przetwórstwa mleczarskiego i II technikum agrobiznesu wraz z p. Marzanną Kożuch i p. Elżbietą Facon odwiedzili „Stary Cmentarz na Górze” – zbiorową mogiłę osób zmarłych w wyniku epidemii cholery, usytuowaną w pobliżu miejscowości Wola Osowińska. Wykonali tam prace porządkowe i zapalili znicze.

W piątek klasa I technikum informatycznego i klasa IV technikum agrobiznesu pod opieką p. dyrektor Beaty Żurawskiej-Polkowskiej, p. Beaty Orlicz i p. Małgorzaty Rogulskiej odwiedziła lokalne miejsce pamięci – Pomnik Poświęcony Ofiarom Tragicznego Lipca 1943 r. Historię tego miejsca przybliżyła uczniom p. Krystyna KożuchPrezes Towarzystwa Regionalnego im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Na tablicy pamiątkowej znajdują się nazwiska miejscowych żołnierzy, którzy wstąpili do Batalionów Chłopskich, zostali aresztowani i zamordowani przez niemieckich okupantów, między innymi: Józef Misiak, Henryk Misiak, Józef Deleżuch, Rafał Bieniek, Tadeusz Strojek.

Po wysłuchaniu lekcji historii, klasa I wykonała prace porządkowe, zapaliła znicze i minutą ciszy uczciła pamięć poległych, zasłużonych w obronie Ojczyzny. (M. Rogulska)

Galeria>>

Dyplom od Ministra Edukacji Narodowej